Santaros klinikose svečiavosi garsiausias stuburo deformacijų gydytojas dr. Pierre Roussouly

Birželio 17, 2022
Dr. Pierre Roussouly yra prancūzų ortopedas-traumatologas, sukūręs metodiką, kuri šiuo metu yra stuburo chirurgijos mokslo pamatas. Tai vienas iš žymiausių pasaulio stuburo chirurgų – stuburo chirurgijos tema organizuojamose konferencijose jis nuolat cituojamas, nagrinėjami jo darbai. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytojai stuburo chirurgai, gydydami sudėtingas stuburo ligas, bendradarbiauja su Prancūzijos Liono ligoninės ortopedais. Prancūzija yra viena iš stuburo deformacijų chirurgijos lyderių visame pasaulyje. VUL Santaros klinikų medikai ne kartą stažavosi pas dr. Pierre Roussouly ir sukauptą patirtį atvežė į Lietuvą. Šią savaitę į Santaros klinikas atvyko medikai iš Lietuvos ir Baltijos šalių stebėti stuburo operacijas bei padiskutuoti su dr. Pierre Roussouly.

VUL Santaros klinikų Neurochirurgijos centre yra atliekamos stuburo deformacijų operacijos. Operuojama skoliozė, plokščia nugara (stuburo deformacija – ji tęsiasi tiesia linija nuo viršutinio kaklo slankstelio iki dubens), kifozė (stuburo linkis krūtinės srityje, formuojasi kupra), įgimtos stuburo deformacijos, taip pat stuburo deformacijos pacientams su osteoporoze, Parkinsono liga. „Gydome pacientus kuriems diagnozuota stuburo onkologinė liga – atliekama radikali stuburo naviko operacija ir su metalo implantais atkuriamas stuburo vientisumas. Tokiai chirurgijai atlikti yra suformuota profesionali medikų komanda bei taikomos įvairios technologinės priemonės“, – sako VUL Santaros klinikų Neurochirurgijos centro gydytoja neurochirurgė Ona Lapteva. –  Džiaugiamės turėdami galimybę stažuotis užsienyje ir palaikyti profesinius ryšius su tarptautinėmis klinikomis ir jose dirbančiais profesionalais“. 

Viena iš paskutinių unikalių stuburo tiesinimo operacijų Santaros klinikose atlikta panaudojant dr. P. Roussouly metodiką. Pašalinusi itin didelio laipsnio skoliozę (stuburo iškrypimą) sukėlusį nugaros smegenų auglį, Santaros klinikų medikų komanda atliko stuburo tiesinimo operaciją.

 

Stuburas buvo tiesinamas su specialiais implantais. Išsamiau apie šią operaciją – čia.

Paskutinį kartą redaguota: 2022-06-17
Į viršų