Santaros klinikose sėkmingai pagimdė COVID-19 užsikrėtusi moteris (ATNAUJINTA)

Balandžio 27, 2020
2020-04-27
2020 metų balandžio 21 d. Santaros klinikose sėkmingai pagimdė COVID-19 užsikrėtusi moteris.
Pakartotinis COVID-19 testas abiem taip pat buvo neigiamas. Mama ir kūdikis yra namuose.
 
2020-04-23
2020 metų balandžio 21 d. Santaros klinikose sėkmingai pagimdė COVID-19 užsikrėtusi moteris.
Balandžio 22 d. gauti neigiami tyrimo dėl COVID-19 rezultatai tiek mamai, tiek naujagimiui. Kol kas jie dar lieka Santaros klinikose, kol bus atliktas pakartotinas COVID-19 testas, tačiau tyrimo atsakymų planuojame abu jau šiandien išelisti laukti namuose. 
Mama ir kūdikis jaučiasi gerai.
2020-04-21
VUL Santaros klinikose balandžio 21 dieną pagimdė nėščioji, kuriai buvo nustatytas COVID-19. Moteris į Santaros klinikas gimdyti buvo pervežta iš Vilniaus gimdymo namų, kur jai ir buvo nustatytas virusas. Gimdymas praėjo sklandžiai, gimdyvė ir naujagimis jaučiasi gerai.
Anot Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centro vadovės prof. Dianos Ramašauskaitės, kolektyvas yra pasiruošęs tokiems atvejams. Nuo pat gimdyvės atvykimo į klinikas, ji neturėjo jokio kontakto su kitomis pacientėmis, o personalas dirba naudodamas visas tokioje situacijoje reikalingas asmens apsaugos priemones.
Kol kas motina su naujagimiu lieka Akušerijos skyriuje, specialiai įrengtame bloke. Jiems priskirtas atskiras personalas, kuris rūpinasi ir prižiūri tiek mamą, tiek su ja esantį kūdikį.
Anot medikės, motina turės galimybę kūdikį žindyti, laikydamasi visų higienos reikalavimų. Po gimimo naujagimis apžiūrėtas, jo būklė gera. Per 24 valandas nuo gimimo vaikui bus atliktas COVID-19 testas iš nosiaryklės, o per dvi paras iš viso jam bus atlikti du pakartotiniai tyrimai. Naujagimiui bus atliktas ir kraujo tyrimas, kuris parodys, ar jis nėra užsikrėtęs dar iki gimimo.
Paskutinį kartą redaguota: 2020-05-26
Skubi pagalba kaip mus rasti susisiekti