Santaros klinikose iš dalies atnaujintas kontaktinis studentų mokymas

Balandžio 13, 2022
VUL Santaros klinikos – viena didžiausių Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto studentų mokymo bazė. Dalis užsiėmimų, studijų vyksta įvairiuose klinikų skyriuose, kur studentai tiesiogiai kontaktuoja su pacientais.
Santaros klinikos yra saugi COVID-19 ligoninė ir siekia maksimaliai nuo užsikrėtimo apsaugoti savo pacientus. Ypatingai tuos, kurie dėl savo ligos specifikos gali būti labiau pažeidžiami COVID-19 arba šios ligos padariniai gali būti ypatingai pavojingi pacientų sveikatai bei gyvybei.
Studentų mokymas Santaros klinikose šiuo metu organizuojamas kombinuotu būdu – tiek nuotoliniu, tiek  tiesioginio kontakto būdu. Studentų mokymas tiesioginiu kontaktu su pacientais nevykdomas tuose padaliniuose, kuriuose gydomi imunosupresuoti pacientai.
Studentų, stažuotojų praktika, savanoriškos veiklos organizavimas, bendradarbiavimas su paramos ir labdaros organizacijomis Santaros klinikų patalpose leidžiami, jei dalyviai:
  • yra pasiskiepiję pilna ir sustiprinančiąja doze pagal vakcinacijos schemą;
  • yra pasiskiepiję antrąja doze, po kurios nėra praėję daugiau nei 90 dienų;
  • yra pasiskiepiję antrąja doze, bet persirgę COVID-19 liga (koronoviruso infekcija), nuo kurios nėra praėję daugiau nei 90 dienų;
  • yra persirgę COVID-19 liga, nuo kurios nėra praėję daugiau nei 90 dienų.
 
Daugiau informacijos apie tai, kada ir kokiomis sustiprinančiosiomis vakcinomis galima skiepytis, rasite LR Sveikatos apsaugos ministerijos parengtoje medžiagoje:
Paskutinį kartą redaguota: 2022-04-13
Į viršų