Santaros klinikose atnaujintas Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centras

Gruodžio 11, 2015

Onkologinės ligos - viena iš aktualiausių sveikatos problemų šiuolaikiniame pasaulyje. Europos vėžio draugijų federacijos duomenimis onkologinėmis ligomis serga apie 40 proc. žmonių. Šiuo metu apie 60 proc. iš jų miršta dėl tiesioginių ar netiesioginių vėžio ligos pasekmių.

Mūsų šalyje, kaip ir visame pasaulyje, susirgimų piktybiniais navikais skaičius didėja. Kasmet nuo vėžio miršta apie 7–8 tūkstančius žmonių, o suserga – apie 14 tūkstančių. Net 40 proc. atvejų piktybiniai navikai diagnozuojami jau III ar net IV stadijos, kai išgydyti labai sunku ar net nebeįmanoma. 

VUL Santaros klinikose moderni onkohematologija pradėjo kurtis 1998-aisiais metais, kuomet buvo pradėta taikyti didelių dozių chemoterapija ūminėms leukemijoms gydyti. Kartu naudoti modernios palaikomosios terapijos principai: transfuzinė kraujo komponentų terapija, intensyvus gydymas antibakteriniais ir priešgrybeliniais vaistais. 

Deja, norint laiku diagnozuoti ir sėkmingai gydyti sunkiausius pacientus, būtina naudotis pačia moderniausia ir pažangiausia gydymo bei diagnostikos medicinine įranga, kurios Lietuvoje vis dar labai trūksta. Be to, trūksta patalpų organizuoti onkologinių susirgimų prevencijos ir diagnostikos paslaugoms – konsultantų kabinetams, diagnostinių procedūrų atlikimui, modernios šiuolaikinės diagnostinės įrangos dirbti didesniam specialistų skaičiui, suteikti didesniam paslaugų kiekiui, pagreitinti tyrimų atlikimą, užtikrintų jų aukščiausią kokybę ir patikimumą.

Santaros klinikos baigė įgyvendinti projektą „Onkologinių ligų ankstyvos diagnostikos, chemoterapinio, chirurginio ir transplantacinio gydymo kokybės bei prieinamumo gerinimas Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose“. Projekto tikslas – gerinti ankstyvą onkologinių ligų diagnostiką ir įdiegti metodikas leidžiančias nustatyti onkologinių ligų gydymo efektyvumą. Įgyvendinus projektą, įsigyta ir sumontuota moderni įranga, skirta onkologinių susirgimų prevencijai; rekonstruotos VUL Santaros klinikų hematologijos, onkologijos-hemoterapijos, gydomųjų aferezių, kaulų čiulpų transplantacijos skyrių, dienos stacionaro patalpas, įrengti patalpas branduolinei medicinai (SPECT/CT), įrengti dvi palatas gydymui radiofarmaciniais preparatais su atskiru nuotekų įrengimu; įdiegtos naujos gydymo ir diagnostikos metodikos: kraujo patogenų inaktyvacijos procedūros, imunosorbcijos procedūros, automatinis ŽLA serotipavimas, tikslus absoliutaus ląstelių populiacijų skaičiaus nustatymas, nauji onkologiniai tyrimai SPECT/CT aparatu, sarginio limfmazgio diagnostika ir nauja gydymo metodika, audinių biopsija; rekonstruotos hematologijos, onkologijos-hemoterapijos, gydomųjų aferezių, dienos stacionaro patalpos, kaulų čiulpų transplantacijos skyriuje bei  įrengtos patalpos branduolinei medicinai (SPECT/CT) ir  dvi palatos gydymui radiofarmaciniais preparatais su atskiru nuotekų įrengimu.

Projekto vykdytojas – VUL Santaros klinikos
Projekto partneris – Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninė
Projektas finansuotas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.
Projekto vertė - 6.016.990,58 Eur 

ES logotipas

Paskutinį kartą redaguota: 2017-05-04
Į viršų