Santaros klinikose aptartos Kinijos ir Lietuvos bendradarbiavimo galimybės

Rugpjūčio 31, 2016

Šių metų rugpjūčio pabaigoje Lietuvoje viešėjo Kinijos Liaudies Respublikos delegacija, kuri rugpjūčio 30 d. su oficialiu vizitu lankėsi ir Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose.

 2015 m. lakpričio 24 d. Sudžou mieste (Kinija) vyko 4-asis Kinijos bei Vidurio ir Rytų Europos šalių susitikimas, kuriame dalyvavo Lietuvos Respublikos Ministras pirmininkas Algirdas Butkevčius. Šio susitikimo dalyviai suformulavo Sudžou bendradarbiavimo tarp Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių gaires, kuriomis skatinamas bendradarbiavimas mokslo, technologijų bei sveikatos srityse.

2016 m. birželio mėnesį Kinijoje buvo organizuotas 2-asis Kinijos bei Vidurio ir Rytų Europos šalių sveikatos ministrų forumas, kuriame taip pat dalyvavo VUL Santaros klinikų generalinis direktorius profesorius akademikas Kęstutis Strupas. Jo metu buvo paskelbta apie sukurtą „Kinijos bei Vidurio ir Rytų Europos šalių ligoninių bendradarbiavimo aljansą“, kurio vieni iš steigėjų yra Santaros ir Kauno klinikos.  

 „Malonu jus pasveikinti vienoje iš didžiausių ir svarbiausių ligoninių Lietuvoje, – delegaciją pasitiko Santaros klinikų generalinis direktorius Kęstutis Strupas. – Birželio pabaigoje lankėmės Jūsų šalyje, o dabar su malonumu supažindinsime Jus su mūsų klinikų veikla“.

Santaros klinikas, jų teikiamas paslaugas bei pasiekimus pristatė direktorius plėtrai Justinas Ivaška. Santaros klinikos yra neatsiejama medicinos mokslo bazės dalis, tad akademinius klausimus, mokslo programas aptarė VU Medicinos fakulteto Tarptautinių ryšių ir programų prodekanė profesorė Vaiva Hendrixson.

Svečiai aktyviai domėjosi reabilitacijos sritimi – nuo reabilitologų parengimo iki jų darbo specifikos ligoninėje. Abi pusės pabrėžė, jog mato perspektyvas tolimesniam bendradarbiavimui – studentų mainams, medikų stažuotėms.

Vizito metu delegacija aplankė Santaros klinikų Kardiologijos ir angiologijos, Akušerijos ir ginekologijos, Medicininės genetikos centre, Priėmimo ir skubios skyriuje.

 
 
 
 
Paskutinį kartą redaguota: 2017-05-04
Į viršų