Santaros klinikos: artėjame prie kritinės ribos

Spalio 27, 2020

Didėjant koronaviruso infekcija užsikrėtusiųjų ir COVID-19 liga sergančių pacientų skaičiui, VUL Santaros klinikos, kaip paslaugų teikimą Vilniaus regione organizuojanti įstaiga, jau nuo praėjusios savaitės tariasi su vadinamosiomis atraminėmis ligoninėmis dėl ekstremaliai išaugusių pacientų srautų suvaldymo. Šios pamokos išmoktos pirmosios  koronaviruso infekcijos bangos metu, dėl to iš anksto buvo imtasi organizuoti ir planuoti galimus žingsnius, kad kitos įstaigos spėtų pasiruošti, nuspręsti, kaip pertvarkys savo veiklą.

Santaros klinikos pagal Sveikatos apsaugos ministro įsakymą  asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimą gali organizuoti trylikoje Vilniaus ir Alytaus apskrities ligoninių. Pasak VUL Santaros klinikų direktorės valdymui Aušros Bilotienės Motiejūnienės, pastarąsias dienas kasdien į ligoninę paguldome 10–12 pacientų. Iš viso užimta apie 80 procentų lovų, skirtų koronavirusine infekcija sergantiems pacientams, taigi esame pasiekę kritinę ribą. Pagalbos laukiame iš Vilniaus miesto klinikinės, Respublikinės Vilniaus universitetinės, Ukmergės ir kitų Vilniaus regiono atraminių ligoninių. Šiandien iki darbo dienos pabaigos turime žinoti, kokius rezervus ir galimybes turime.

Aktualus ne tik lovų, bet ir personalo klausimas. „Personalo rezervinis sąrašas formuojamas   perkeliant medikus iš kitų skyrių, peržiūrint planines paslaugas. Rezerviniame sąraše yra ir gydytojų rezidentų, kalbamės su Vilniaus universitetu dėl rezervinių pajėgų sustiprinimo, “ – sako direktorė valdymui A. Bilotienė Motiejūnienė.

Spalio 27 dienos duomenimis, VUL Santaros klinikų Infekcinių ligų centre yra likusios 5 lovos, kurios, tikėtina, jau šiandien bus užimtos.

Spalio 28 dieną VUL Santaros klinikose koronavirusine infekcija COVID-19 nustatyta 33 medikams ir dar 33 darbuotojams teko izoliuotis.

VUL Santaros klinikos yra viena iš 5 pagrindinių stacionarines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikianti ir paslaugų teikimą organizuojanti įstaiga. Čia teikiamos diagnostikos ir gydymo paslaugos pacientams, kuriems įtariama ir (ar) diagnozuota COVID-19 liga (koronaviruso infekcija).

Paskutinį kartą redaguota: 2020-10-28
Į viršų