Santariškių Medicininės genetikos centre lankėsi gimnazistai

Sausio 28, 2014

2014 m. sausio 23 d. Vilniaus Žirmūnų gimnazijos (VŽG) socialinės pedagogės ir ugdymo karjerai koordinatorės Jolantos Burdzikienės iniciatyva VUL SK Medicininės genetikos centre (MGC) apsilankė VŽG III-IV klasių gimnazistai, svajojantys savo tolimesnį gyvenimą susieti su medicina ir genetika. Beveik 2 valandų trukmės apsilankymo metu MGC darbuotojai pasistengė atskleisti sunkų ir klaidų retos genetinės ligos diagnozės kelią - nuo prenatalinės diagnostikos ir genetinio konsultavimo iki laboratorinio ištyrimo molekulinės ir citogenetikos bei visuotinio naujagimių tikrinimo ir paveldimųjų medžiagų apykaitos ligų diagnostikos laboratorijose.

Gimnazistų įspūdžiai apsilankius Medicininės genetikos centre:

Ekskursija buvo be galo įdomi ir informatyvi. Mes ne tik sužinojome apie retas ligas, pamatėme, kaip atrodo tomis ligomis sergantys žmonės, bet ir sutikome savo darbą mėgstančius profesionalus, kurie mus supažindino su savo darbo specifika, aprodė ir papasakojo apie laboratorijas ir įrangą, apie kurias aš buvau tik skaičiusi ir girdėjusi. Labai smagu buvo išgirst, kaip šios profesijos žmonės padeda savo pacientams. Man asmeniškai, tai buvo tik dar vienas įsitikinimas, kad man genetika - be galo įdomi sritis. Tai buvo labai naudinga patirtis, kuri, galbūt, vėliau padės man tinkamai apsispręst. (4 kl. A.B.)

Ekskursija Med. genetikos centre labai patiko. Kadangi pati galvoju apie genetikos studijas, man buvo įdomu pamatyti kaip atrodo genetiko darbo vieta. Taip pat gydytojai, kurie pasakojo apie vieną ar kitą Med. genetikos centro sritį, labaratorijas, pasakojo labai aiškiai, informatyviai, mus priėmė labai šiltai... (3 kl. J.K.)

Vizitas buvo išties nuostabus ir skatinantis gilintis į genetikos paslaptis. Didelis ačiū rezidentei bei profesionalams, kurie rado laiko mus supažindinti su savo sritimi :) (3 kl. K.P.)

Patiko tai, kad žmonės viską aiškino neatmestinai, įdomiai, buvo pasiruošę. Supratau, kad norint dirbti tokius darbus reikia daug pastangų, didelio proto, išsilavinimo. Norėčiau padėkoti, kad mus priėmė, nepagailėjo mums laiko. (3 kl. B.K.)

Nuvykusi į Medicinos genetikos centrą supratau, kad mano žinios apie mediciną ir jos sritis yra labai siauros. Taip pat parodė medicinos galią, kokioms baisioms ligoms yra užkertamas kelias. (4 kl. K.S.)

Paskutinį kartą redaguota: 2014-01-28
Į viršų