Santariškių klinikų Kraujo centras siūlo padovanoti meilės skrydį sergančiajam

Vasario 14, 2014

 

oro uost kraujo donorystes diena

 

 

Tarptautiniame Vilniaus oro uoste meilės dieną (vasario 14 d.) Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Kraujo centras organizuoja, jau tradicija tapusią, kraujo donorystės akciją “Padovanok meilės skrydį sergančiajam”.

Tarptautinio Vilniaus oro uosto ir jo teritorijoje veikiančių įmonių darbuotojai, keleiviai ir svečiai jau trejetą metų iš eilės Meilės dienos proga yra kviečiami tapti neatlygintinais kraujo donorais – dovanoti nepažįstamiems žmonėms galimybę gyventi.

Šiais metais Oro uosto išvykimo terminalo antrojo aukšto salėje įkurtame mobiliame kraujo centre 09:00-17:00 val. lauks Santariškių klinikų Kraujo centro darbuotojai.

„Simbolinę Meilės dieną – vasario 14 dieną, kviečiame visus Vilniaus oro uosto darbuotojus, keleivius ir svečius į neatlygintinos kraujo donorystės akciją – „Padovanok meilės skrydį sergančiajam”. Labai džiaugiamės ilgamete oro uosto iniciatyva organizuoti šią kilnią akciją ir neabejojame, kad šiais metais Tarptautinio Vilniaus oro uosto darbuotojai ir jo svečiai yra pasiruošę aktyviai dalyvauti joje. Nuoširdžiai dėkoju pacientų ir gydytojų vardu visiems, besidalinantiems šiluma ir meile. Nes tik tai gelbsti gyvybes” – pasakojo Santariškių klinikų Kraujo centro vedėja, gydytoja transfuziologė Lina Kryžauskaitė.

     

Akcijos metu gauti kraujo komponentai bus naudojami pacientams, gydomiems Santariškių klinikose, operacijų metu, sergantiems kraujo vėžiu, po kaulų čiulpų transplantacijų, Vaikų ligoninės mažiesiems pacientams.

Santariškių klinikose vienu metu gydosi vidutiniškai 900 žmonių. Kasdien mažiausiai 70 ligonių reikia perpilti kraujo komponentų (dalių), kuriuos galima gauti tik iš sveikų žmonių – kraujo donorų. Donoru gali būti bet kuris sveikas asmuo nuo 18 iki 65 metų amžiaus.

Vilniaus oro uostas puoselėja ir kitas įvairias socialinės atsakomybės tradicijas: nuolat palaikomi glaudūs santykiai su bendruomenės mokyklomis, vaikų globos namais.

 

Paskutinį kartą redaguota: 2020-01-22
Į viršų