Santariškių klinikų Kraujo centras kartu su Erasmus studentų tinklu kviečia į neatlygintiną kraujo donorystės akciją

Kovo 06, 2014

Kovo mėnesio 6 dieną (ketvirtadienį) nuo 12:00 iki 17:00 valandos kviečiame visus norinčius atvykti į Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Kraujo centrą (Santariškių g. 2, Vilnius). Renginio metu galėsite tapti kraujo donoru, dalyvauti ekskursijoje po kraujo centrą, susipažinti su kraujo centro darbo specifika, trumpoje paskaitoje sužinosite daugiau apie kraują, jo funkcijas ir reikšmę, suprasite kodėl neatlygintina kraujo donorystė yra tokia svarbi šiandieniniame pasaulyje. Renginio metu bus rodomas filmas "Kraujo kelias", dalyvių laukia stalo žaidimai, studentų muzikiniai pasirodymai ir vaišės. Šiais metais kraujo donorystės akcijos tuo pačiu metu vyks Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose.

Akcijos metu gauti kraujo komponentai bus naudojami pacientams, gydomiems Santariškių klinikose, operacijų metu, sergantiems kraujo vėžiu, ligoniams po kaulų čiulpų transplantacijos ir taip pat Vaikų ligoninės mažiesiems pacientams.

Tarptautinė jaunimo Erasmus Student Network (liet. Erasmus studentų tinklas) tai - tarpdisciplininė studentų organizacija veikianti visoje Europoje. Šiuo metu organizacijai priklauso 36 šalys, viena iš jų - Lietuva. Organizacijos tikslas ne tik padėti studentams lengviau orientuotis šalyje, bet ir skatinti jaunų žmonių socialinę atsakomybę bei aktyvų gyvenimo būdą. Šiais metais visos Tarptautinės jaunimo Erasmus Student Network organizacijos Lietuvoje atstovai susirinko dėl bendro ir vieningo tikslo - sukurti dar didesnį renginį ir taip parodyti socialiai atsakingą jaunų žmonių požiūrį į neatlygintiną kraujo donorystę. Erasmus Lietuva organizuoja ir kitus socialinius renginius, aktyviai bendradarbiauja su Lietuvos mokyklomis, vaikų užimtumo centrais, gyvūnų prieglaudomis ir kitomis organizacijomis, kurios rūpinasi socialine žmonių gerove.

VUL Santariškių klinikose vienu metu gydosi apie 900 pacientų. Kasdien apie 70 pacientų reikia perpilti kraują, kurį galima gauti tik iš sveikų žmonių – kraujo donorų. Jais tapti gali sveiki 18-65 metų amžiaus žmonės. Prieš duodamas kraujo donoras turi būti pailsėjęs ir pavalgęs, siūloma nevalgyti riebaus ir aštraus maisto bei būtina gerti daug skysčių. Kiekvieno davusiojo kraujo lauks simbolinės VUL Santariškių klinikų Kraujo centro dovanos-pakvietimai į kino filmus.

Kontaktams:

Lina Kryžauskaitė,

VUL SK kraujo centro vedėja gydytoja hematologė;

Tel.: 8 601 15443;

El. p.: lina.kryzauskaite@santa.lt; www.santa.lt

Paskutinį kartą redaguota: 2020-01-22
Į viršų