Prof. Tomas Poškus: „Rytais kavos negeriu ir laikraščių neskaitau"

Liepos 12, 2016
alt
 

„Mano profesija – man ir darbas, ir hobis“, – sako profesorius Tomas Poškus, Santaros klinikų II Pilvo chirurgijos skyriaus chirurgas. Kadangi Tomui gyvenime įdomu viskas, pradedant pagrindine veikla – medicina – ir baigiant kelionėmis, istorinių knygų skaitymu ir bėgiojimu futbolo aikštėje su dviem sūnumis, nenuostabu, kad jo galvoje nuolat verda idėjos. Šiųmečiuose Santaros klinikų apdovanojimuose kolegos Tomą netgi nominavo Idėjų generatoriumi!

Kolegos sako, kad Tomas – kūrybingas, kompetentingas, įžvalgus, pasižymi geru strateginiu mąstymu, geba operatyviai ir išradingai rasti sprendimus, sugeba analizuoti teorijos dėsnius ir įgyvendinti mokslo naujoves praktikoje. Tai įrodo ir šiais metais pasibaigęs, Tomo inicijuotas Storosios žarnos vėžio Lietuvoje diagnostikos ir gydymo projektas, prie kurio ketverius metus dirbo ne tik visas skyrius, bet ir kolegos iš kitų skyrių ir ligoninių.

Visad žinojau, kad… dirbsiu medicinoje. Jaučiau ir tebejaučiu didelę motyvaciją, džiaugsmą, kai galiu pagelbėti žmogui, kažką naujo atrasti, išmokti, kad galėčiau suteikti dar geresnę pagalbą.

Mano rytas prasideda nuo… vizitacijos reanimacijos skyriuje. Tuomet – operacinė, dokumentai, moksliniai projektai, rezidentai. Kavos rytais negeriu ir laikraščių neskaitau, mėgstu judėti, kažką naudingo veikti darbe ir namuose. Jei tai laisvas rytas, kai nereikia į darbą – krapštausi namuose prie ūkio darbų, veikiu ką nors su šeima, sūnumis.

Mano laisvalaikis skirtas… Žmonai ir vaikams: dvylikos Gediminui ir aštuonerių Vytautui. Jei namuose – kartu atliekame ūkio darbus, žaidžiame futbolą, skaitome knygas. Jei atostogaujame – keliaujame. Po Lietuvą, Europą, po pasaulį.

Geriausias transportas kelionei… Automobilis. Galima pavažinėti po lankomą šalį ir daug pamatyti. Automobiliu keliaujame nuo tada, kai pirmajam sūnui buvo vos vieneri metukai. Taip apkeliavome Graikiją, Italiją, Ispaniją, Portugaliją, Prancūziją, Angliją ir kitas šalis. Kaskart šį tą naujo atrandame ir Lietuvoje.

Jei ne medicina, tai… Istorija. Kai turiu laisvo laiko, mėgstu istorines knygas. Labiausiai traukia Europos istorija, smagu, kai jos pėdsakus atrandi kelionių metu.

http://www.santaroszinios.lt/blog/prof-tomas-poskus-rytais-kavos-negeriu-ir-laikrasciu-neskaitau/ 

 

 
Paskutinį kartą redaguota: 2017-05-04
Į viršų