Prof. Daliui Jatužiui įteiktas prestižinis „Nordic Stroke Award“

Rugsėjo 01, 2021
2021 m. rugpjūčio 27 d. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Neurologijos centro profesoriui ir Lietuvos insulto asociacijos prezidentui Daliui Jatužiui įteiktas prestižinis “Nordic Stroke Award“ apdovanojimas – aukščiausias insulto specialistų pripažinimas Šiaurės šalyse. Apdovanojimas teikiamas kas dvejus metus vykstančio Šiaurės šalių insulto kongreso metu už viso gyvenimo nuopelnus insulto mokslinių tyrimų, profilaktikos ar gydymo srityje. Tai ypatingas pasiekimas, kadangi pirmą kartą per daugiau nei keturiasdešimties metų istoriją apdovanojimas yra įteiktas specialistui iš Baltijos šalių.
 
Prof. Dalius Jatužis ženkliai prisidėjo kuriant ir plėtojant Lietuvos insulto gydymo centrų ir tarpinės pagalbos ligoninių tinklą bei Lietuvos nacionalinę insulto gydymo politiką, kuri leido Lietuvoje reikšmingai padidinti intraveninės trombolizės ir mechaninės trombektomijos prieinamumą ūminio insulto pacientams. Jis taip pat yra nuolat atnaujinamos „Galvos smegenų insulto diagnostikos, gydymo ir profilaktikos metodikos“ bei daugiau nei 15 neurologijos vadovėlių bendraautoris.
 
Prof. Dalius Jatužis yra ne tik Lietuvos insulto asociacijos, bet ir Lietuvos neurologų asociacijos prezidentas, mokslų daktaro vardą 1999 metais apsigynęs Vilniaus universitete. Jis yra daugelio tarptautinių multicentrinių insulto klinikinių tyrimų pagrindinis tyrėjas ir koordinatorius Lietuvoje, neurologų žurnalo „Neurologijos seminarai” atsakingasis redaktorius ir Pasaulio neurologų federacijos nacionalinis koordinatorius. Profesorius yra daugiau nei 100 mokslinių publikacijų ir daugiau nei 150 tarptautinių pranešimų bendraautoris. 2015-aisiais jam suteiktas Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardas.
 
Anot Šiaurės šalių insulto draugijos prezidentės prof. Christina Rostrup Kruuse, „profesoriaus Daliaus Jatužio lyderystė plėtojant bendradarbiavimą tarp insulto specialistų Baltijos bei Šiaurės šalių regione bei ūminio insulto pagalbos teikimo pasiekimai Lietuvoje įrodo, kad profesorius Dalius Jatužis yra neabejotinai vertas šio prestižinio apdovanojimo”.

VUL Santaros klinikų ir Lietuvos insulto asociacijos kolegos nuoširdžiai sveikina profesorių ir džiaugiasi tokiu išskirtiniu tarptautiniu pasiekimu.
Paskutinį kartą redaguota: 2021-09-01
Į viršų