Pradedamos Jungtinio inovatyvios medicinos centro statybos

Spalio 15, 2013

Spalio 18 d. 14 val. Santariškių medicinos miestelio teritorijoje, Santariškių g. 5, bus įkasta simbolinė kapsulė su laišku ateities kartoms, pažyminti Jungtinio inovatyvios medicinos centro (JIMC) pastato statybos pradžią.

JIMC įsteigimo projektas yra vienas iš integruoto mokslo, studijų ir verslo centro (slėnio) „Santara" plėtros programos projektų. Sukurtas centras bus skirtas inovatyvių medicinos technologijų, molekulinės medicinos ir biofarmacijos mokslinių tyrimų, studijų ir technologinės plėtros reikmėms.

Projektą įgyvendina Valstybinis mokslinių tyrimų institutas Inovatyvios medicinos centras (VMTI IMC) kartu su partneriu Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikomis.

JIMC įkurti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos biudžeto buvo skirta per 51 mln. litų, iš kurių 29 mln. litų skirti statyboms, o 19 mln. litų - mokslinei įrangai įsigyti. Į 8,5 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastatą persikels VMTI IMC, o taip pat įsikurs atviros prieigos centras, kurio teikiamomis mokslinių tyrimų paslaugomis galės naudotis tiek kitų mokslo ir studijų institucijų darbuotojai, tiek ir inovatyvaus aukštųjų technologijų verslo atstovai.

Pasak VMTI IMC direktoriaus prof. Algirdo Venalio, naujasis mokslo centras bus pastatytas greta pagrindinių šalies ligoninių – Santariškių klinikų, Onkologijos instituto, Valstybinio patologijos centro, o tai leis JIMC sutelkti geriausių šalies biomedicinos srities mokslininkų ir medikų bendras pastangas kuriant naujus vaistus ir atliekant jų ikiklinikinius tyrimus, vykdant sudėtingus medicinos ir biofarmacijos mokslų tyrimus, konkuruojat ir bendradarbiaujant tarptautiniame lygmenyje.

JIMC architektūrinį projektą parengė UAB „Prosfera" kartu su partneriais. Projekto architektas – Rimas Anusevičius. Pastato statybos darbus vykdys UAB „Veikmės statyba" ir UAB „Garantas".

JIMC pastato statybas numatyta baigti 2015 m. birželio mėnesį.

Paskutinį kartą redaguota: 2013-10-15
Į viršų