Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos skyriui sukako 30 metų

Kovo 30, 2012

Skyriaus medikai   Šių metų balandžio 1 d. Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Centro Filialo (VUL SK CF) Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos skyriui sukako 30 metų.

VUL SK CF Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos centro direktorius prof. Kęstutis Vitkus sako, jog, šis skyrius, kaip ir prieš tris dešimtmečius, taip pat ir dabar, išlieka pagrindiniu amputuotų galūnių replantacijų ir sudėtingų viršutinės galūnės traumų bei jų pasekmių chirurginio gydymo centru Lietuvoje. K.Vitkus pažymi, jog lygiai tiek pat metų yra ir Lietuvos mikrochirurgijos tarnybai.

XX a. 8 dešimtmečio pabaigoje tuometinėje Tarybų Sąjungoje vienintelis mikrochirurgijos centras buvo Maskvoje. Lietuvoje steigti tokio centro, bent artimoje ateityje, neplanuota. Doc. Mečislovas Vitkus šią idėją atsivežė iš už Atlanto ir įgyvendino Lietuvoje.

1980 m. Vilniaus „Raudonojo kryžiaus“ ligoninėje (dabar – VUL Santariškių klinikų Centro filialas) prof. Kęstutis Vitkus ir doc. Mečislovas Vitkus pirmąkart Lietuvoje replantavo du visiškai amputuotus rankos pirštus.

1982 m. balandžio 1 d. šioje ligoninėje įkurtas Rekonstrukcinės mikrochirurgijos (dabar – Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos) skyrius. Tuo metu visose Baltijos šalyse tai buvo vienintelis tokio pobūdžio chirurgijos padalinys.

Mikrochirurgijos metodo pritaikymas leido padaryti perversmą chirurgijoje, nes stipriai išplėtė rekonstrukcinės chirurgijos galimybes.

VUL SK CF Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos skyriuje per metus gydoma apie 1500 pacientų. Teikiama ir būtinoji, ir planinė pagalba visos šalies gyventojams.

VUL SK CF Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos skyriaus pagrindinėmis darbo kryptimis yra: plaštakos/viršutinės galūnės chirurgija, riešo chirurgija, periferinių nervų chirurgija, reumatoidinės plaštakos chirurgija, plaštakos smulkiųjų sąnarių endoprotezavimas, rekonstrukcinė chirurgija onkologijoje, artroskopinė kelio, peties, alkūnės, čiurnos, riešo sąnario chirurgija, galvos - kaklo rekonstrukcinė chirurgija, odos darinių chirurgija, urogenitalinės sistemos sklaidos trūkumų chirurgija, plastinė - estetinė chirurgija. Šiose srityse sukaupta didelė patirtis leido pasiekti labai gerų rezultatų.

Paskutinį kartą redaguota: 2012-04-03
Į viršų