Pirmoji Lietuvoje skausmo klinika švenčia 20-ąjį gimtadienį

Liepos 31, 2014

Pirmoji Lietuvoje skausmo klinika buvo įkurta VUL Santariškių klinikose 1994 m. rugpjūčio 1 d. Dabar Santariškių Skausmo gydymo dienos stacionare kasmet apsilanko apie 5000 pacientų, atliekama apie 4000 invazinių skausmo malšinimo procedūrų.

Skausmo klinika – tai specializuotas skausmo gydymo dienos stacionaras, kur gydomi ligoniai, besiskundžiantys užsitęsusiu, sunkiai pakeliamu skausmu, kuris neigiamai veikia gyvenimo kokybę. Šio skausmo įprastiniai vaistai suvaldyti nėra pajėgūs. Skausmo klinikose konsultuoja ir gydo gydytojai anesteziologai-reanimatologai.

Lietuvoje šiuo metu yra 11 aktyviai veikiančių skausmo klinikų. VUL Santariškių klinikų skausmo gydytojai yra vieninteliai ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse, įgiję tarptautinę invazinio skausmo gydymo kvalifikaciją, kurią suteikia Pasaulio skausmo institutas.

Dažniausiai gydomi skausmo sindromai: nugaros skausmas, sąnarių skausmas, nugaros ir periferinių nervų neuropatijos, pilvo ir dubens skausmai, skausmai susiję su onkologinėmis ligomis, fantominiai skausmai (atsiradę po galūnių amputacijų), taip pat skausmai po buvusių traumų ar operacijų.

VUL Santariškių klinikų skausmo medikai nuolat siekia neatsilikti nuo kitų šalių medikų patirties, todėl diegia įvairias naujovės. Per pataruosius 5 metus, bendradarbiaudamas su kitų specialybių medikais, Santariškių Skausmo gydymo dienos stacionaro personalas aktyviai dalyvavo pirmą kartą Lietuvoje pritaikant ypač modernius gydymo metodus: padidėjusio raumenų tonuso ir skausmo mažinimą, leidžiant baklofeną į nugaros smegenų kanalą, kryžmens nervų stimuliavimą, sutrikus dubens organų funkcijoms ir esant skausmui. Šiais metais Santariškių klinikų medikai pirmieji Lietuvoje atliko trišakio nervo mazgo radiodažnuminės destrukcijos procedūrą. Neseniai invazinių procedūrų atlikimui pradėtas taikyti ultragarso aparatas, kurio pagalba intervencijos tapo tikslesnės ir leidžia sumažinti rentgeno spindulių panaudojimą.

Šį rudenį Skausmo klinika planuoja persikelti į naujas patalpas, šalia šiuo metu rekonstruojamo Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus. Čia bus galimybė betarpiškai naudotis nauju mobiliu rentgeno aparatu bei atlikti invazines procedūras su bendrąja nejautra.

VUL Santariškių klinikų Anesteziologijos, intensyvios terapijos ir skausmo gydymo centro medikai aktyviai dalyvauja LR SAM sukurtoje darbo grupėje, kurioje siekiama tobulinti skausmo gydymo paslaugų teikimo tvarką Lietuvoje.

VUL Santariškių klinikų Skausmo gydymo dienos stacionaras veikia Anesteziologijos, intensyvios terapijos ir skausmo gydymo centro sudėtyje. VUL Santariškių klinikos Skausmo gydymo dienos stacionare konsultuojami pacientai pagal išankstinę registraciją (tel. 8-5-2365269), atvykstantys su gydytojo siuntimu.

Paskutinį kartą redaguota: 2020-01-22
Į viršų