Mirtinomis širdies ligomis sergantiems pacientams Santariškių klinikos pradėtojo taikyti naujos kartos kardiologines procedūras

Sausio 28, 2013
med kamstis z
Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose 2013 m. sausio 16 d. atliktos 3 naujos kartos kardiologinės procedūros, kurioms savo pajėgas suvienijo kardiologai su kardiochirurgais. Jie sako, kad anksčiau tokie pacientai vilties išgyventi neturėdavo. Naujosios procedūros skirtos tiems pacientams, kuriems po mitralinio vožtuvo protezavimo susiformuoja tam tikri plyšiai.

Kaip teigia Santariškių klinikų Kardiologijos ir angiologijos centro direktorius prof. Audrius Aidietis, tokie defektai nors ir retai, tačiau pasitaiko ne tik Lietuvoje, bet ir visose pasaulio širdies chirurgijos klinikose. "Priklausomai nuo vožtuvo pakitimų, sukalkėjimų ar kitų aplinkybių, pooperaciniu laikotarpiu, tarp įsiūto vožtuvo ir širdies sienelės gali susiformuoti plyšys. Mes, medikai jį vadiname paravalvuline fistule. Pakartotinai operuoti tokius pacientus, dėl ypatingai sunkios jų būklės, neįmanoma – jie gali numirti, tiesiog, ant operacinio stalo", - pasakoja profesorius.

Santariškių klinikų intervencinių kardiologų ir kardiochirurgų komanda drauge su 2 kolegomis iš Milano San Rafaelo ligoninės pirmą kartą Lietuvoje sėkmingai uždarė minėtus defektus.

Medikai naudojo specialius kaiščius, kuriuos per kateterį, atlikus labai nedidelį pjūvį širdies viršūnės srityje, net nesustabdžius širdies, įvedė į plyšį ir jį užsandarino.

„Džiaugiamės kartu su pacientais, jų artimaisiais, įveikus dar vieną barjerą tarp žmogaus gyvenimo ir ligos. Dėl to ypatingai norisi padėkoti visiems bendradarbiavusiems, nes mūsų vieningumo dėka galime didžiuotis modernėjančia kardiologija", - sakė A. Aidietis.

med kamstis 2

Paskutinį kartą redaguota: 2013-01-28
Į viršų