M. Rostropovičiaus atminimo koncerte – jaunųjų muzikantų parama sergantiems vaikams

Kovo 23, 2015

Pavasario vėjai į sostinės širdį atpučia gerumo dvasią – kovo 27-ąją Šv. Kotrynos bažnyčioje vyks labdaringas koncertas „Dedikacija Maestro", skirtas pasaulinio garso violončelininkui, muzikos humanistui ir dirigentui Mstislavui Rostropovičiui (1927-2007 m.) atminti. Koncerto sumanytojai ir atlikėjai – profesoriaus Donato Katkaus diriguojamas Šv. Kristoforo kamerinis orkestras ir jaunieji šalies muzikos talentai, globojami Maestro įkurto fondo „Pagalba Lietuvos vaikams". Visos per koncertą surinktos lėšos bus skirtos Vaikų ligoninės paramos fondui.

Išliekantis ryšys su Lietuva – fondo veikla

Kovo 27 diena koncertui pasirinkta ne atsitiktinai. Legendinis pasaulyje garsus violončelininkas ir neeilinė asmenybė gimė būtent kovo 27 dieną, 1927-aisiais, Baku mieste, Azerbaidžane. Su Lietuva ir jos muzikinio, kultūrinio pasaulio atstovais Maestro daugybę metų siejo itin šiltas ryšys – M. Rostropovičius Lietuvoje turėjo draugų, mielai atvykdavo koncertuoti, o 2003-aisiais įkūrė labdaros ir paramos fondą „Pagalba Lietuvos vaikams". Fondas sėkmingai veikia iki šiol ir skiria paramą muzikai, mokslams ir sportui gabių vaikų ugdymui, remia pedagogus. Viena iš fondo veiklos sričių – parama Vaikų ligoninėje, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų filiale, gydomiems vaikams. Per visą M. Rostropovičiaus fondo gyvavimą medicinos sričiai skirta parama tekdavo būtent Vaikų ligoninei.

„Šis koncertas labai ypatingas ir jautrus dėl pačių vaikų įsitraukimo. Grodami koncerte gabumais likimo apdovanoti vaikai ištiesia pagalbos ranką likimo nuskriaustiems, sergantiems vaikams, - sakė fondo valdybos pirmininkė Rasa Kubilienė. – Vaikai padeda vieni kitiems ir aš labai džiaugiuosi, kad šie geri darbai yra daromi labai daug prie Lietuvos vaikų gerovės prisidėjusio Mstislavo Rostropovičiaus vardu, jo gimimo metinėms atminti. Šiemet Maestro būtų sukakę 88-eri".

Vaikai gros dėl vaikų

Šv. Kotrynos bažnyčios scenoje pasirodys šeši fondo globotiniai, lydimi visuomet jaunatviško Šv. Kristoforo kamerinio orkestro. Agnė Gečaitė ir Ugnė Liepa Žuklytė džiugins smuiko melodijomis, Elžbieta Dvarionaitė ir Ignas Maknickas pakerės fortepijono garsais, Eglė Bartkevičiūtė demonstruos akordeono galimybes, o Rapolas Bartulis muzikinius komplimentus žarstys klarnetu. Jaunieji muzikai drauge su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru atliks W. A. Mozart, H. Wieniawski, R. Wagner, R. Galliano ir kitas kompozicijas.

„Labai simboliška ir gražu, jog muzikanto, dirigento, žmogaus teisių gynėjo bei filantropo Mstislavo Rostropovičiaus atminimas pažymimas tokiu būdu: puoselėjant vertybes, kurioms jis pašventė visą savo gyvenimą", – apie kartu su labdaros ir paramos fondu „Pagalba Lietuvos vaikams" rengiamą pasirodymą kalbėjo orkestro dirigentas ir meno vadovas D. Katkus.

Paaukotos lėšos padės gerinti medicinos paslaugas

Vaikų ligoninės paramos fondo direktorė Olga Zimanaitė pabrėžė, jog sergantys vaikai – ne tik valstybės, bet ir mūsų visų rūpestis: „Jei žinosime, kad susirgusius mūsų vaikus gydys bei slaugys aukščiausios kvalifikacijos specialistai, kad prireikus jie gaus visą reikalingą pagalbą Lietuvoje, kad net susirgę itin komplikuota, reta liga bus laiku pastebėti, išgydyti, jausimės gerokai saugiau ir ramiau. Juk nuo sunkios, retos ligos nėra apsaugotas joks vaikas ir kuo ligoninė bus geriau pasirengusi padėti, tuo efektyvesnis bus gydymas, o jo eiga - lengvesnė".

Vaikų ligoninės paramos fondas padeda ligoninei gerinti teikiamą medicinos pagalbą, prisideda prie ligoninės aprūpinimo šiuolaikinėmis slaugą palengvinančiomis priemonėmis bei nauja, tausojančioms operacijoms atlikti skirta medicinos aparatūra. Taip pat fondas skatina gydytojų ir slaugytojų kvalifikacijos kėlimą, padeda įgyti reikalingų žinių užsienio klinikose tam, kad sunkios vaikų ligos būtų diagnozuotos bei gydomos kuo efektyviau. Per metus Vaikų ligoninės stacionare gydoma apie 30 tūkst. pacientų, suteikiama per 235 tūkst. ambulatorinių paslaugų. Ligoninėje gydomi pacientai iš visos Lietuvos.

„Kadaise Mstislavas Rostropovičius yra ištaręs žodžius, kurie tapo jo vardu veikiančio fondo kredo. Jie skamba taip: „Galbūt po vieną galime nuveikti ne tiek daug, tačiau suvienytos mūsų pastangos gali pakeisti pasaulį. Darbo užteks visiems ir veikti privalome nedelsiant!" – Maestro citavo R. Kubilienė. – Tikiuosi, kad Lietuvoje nuolat daugėja šiam kredo prijaučiančių ir juo gyvenančių, jo įkvėptų veikti žmonių".

Tad pasižymėkime savo kalendoriuje gerumo dieną – kovo 27 d., jau šį penktadienį, ir prisidėkime prie gerų darbų ir muzikos kuriamo grožio bei teikiamos vilties. Lai muzika gydo.

Koncertas vyks 2015 03 27 19:00 | Šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniaus g. 30, Vilnius.

Daugiau informacijos:

Elena Dumpienė

„vipcommunications" jaunesnioji projektų vadovė

Mob. 8 685 535 77

El. p. elena@vipcommunications.lt

 

Paskutinį kartą redaguota: 2017-05-05
Į viršų