Kraujas vienija mus: Pasaulinė kraujo donorų diena

Birželio 13, 2016
VULSK Kraujo centras aikštėje Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Kraujo centras, minėdamas Tarptautinę Kraujo donorų dieną, kviečia birželio 14 d. susitikti V. Kudirkos aikštėje (Vilniuje) nuo 11 iki 17 val. ir pakalbėti apie mitus, kurie apipynę kraujo donorystę, bei padėkoti esamiems ir būsimiems kraujo donorams. Birželio 14 d. pasaulyje jau 11 kartą minima Tarptautinė kraujo donorų diena, kurios tikslas – padėkoti jau esamiems donorams ir paskatinti visuomenę tapti kraujo donorais. Juk kraujas vienija mus visus!

„Minint Tarptautinę kraujo donorų dieną, apima dvejopi jausmai. Iš vienos pusės – esame nepaprastai dėkingi tiems žmonėms, kurie jau yra donorai. Jaučiamės jiems begalinę pagarbą ir dėkingumą. Iš kitos pusės – tik nedaugelis, galintys būti kraujo donorais, jais tampa. Kasdien mažiausiai 50-čiai Santaros klinikų ligonių perpilama kraujo komponentų. Dažniausiai jų prireikia sergantiems kraujo, širdies ligomis, pacientams, kuriems atliekamos chirurginės operacijos, transplantacijos, patyrusiems dideles traumas", – pasakoja VUL Santaros klinikų Kraujo centro vedėja, gydytoja hematologė Lina Kryžauskaitė.

Anot L. Kryžauskaitės, kraujo donorystės istorija ilga bei apipinta įvairiausiais mitais ir baimėmis:

„Ar tapus kraujo donoru ir pradėjus reguliariai duoti kraujo, jo gaminasi daugiau ir nebegalima nutraukti donorystės?"
„Ar kraujo davimas nepakenks mano sveikatai?"
„ Ar duodamas kraujo galiu užsikrėsti kokia nors liga?"
„Ar man labai skaudės duodant kraujo?"

„Kasdien girdime pačių keisčiausių baimių, susijusių su kraujo donoryste. Tai kartais stebina, o kartais ir liūdina. Suprantame tik viena – labai svarbu kalbėtis su žmonėmis, jiems paaiškinti tiek donorystės prasmę, tiek pačios procedūros smulkmenas. Nuoširdžiai kviečiame visus rytoj – birželio 14 d. – užsukti į V. Kudirkos aikštę, kur norintieji galės duoti kraujo, o visi drauge – pasikalbėti apie kraujo donorystę – mitus ir tikrovę. Jūsų lauks ne tik mūsų centro medikai, bet ir kraujo donorai ne kartą davę kraujo, bet ir tie, kuriems kraujas buvo gyvybiškai reikalingas. Drauge žaisime, piešime, kursime ir taip išreikšime savo padėką ir pagarbą tiems, kurių kraujas išgelbėjo gyvybes", – prie Tarptautinės kraujo donorų dienos minėjimo prisijungti kviečia Lina Kryžauskaitė

Paskutinį kartą redaguota: 2017-05-04
Į viršų