Keičiantis epidemiologinei situacijai – aktuali informacija iš Santaros klinikų

Spalio 26, 2020

Šalyje padaugėjus užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičiui, VUL Santaros klinikos informuoja, jog pandemijos metu ligoninė dirba sklandžiai, darbuotojų apsaugos priemonėmis apsirūpinta, pacientų srautams reguliuoti skiriamas didelis dėmesys.

Visiems pacientams, kurie guldomi į ligoninę (taip pat ir planinėms procedūroms), yra atliekami tyrimai dėl COVID-19 ligos. Kad nebūtų testavimo procedūros laukiančių žmonių susibūrimo, pagal planinių paslaugų datas pacientai registruojami iš anksto testui atlikti (ne vėliau kaip 72 val. iki planinės hospitalizacijos). Laukimui skirta patalpa pritaikoma vėstančiam orui.

Ligoninėje yra nustatyta pacientų lankymo tvarka. Pacientai gali būti lankomi nuo 11 val. iki 13 val. ir nuo 17 val. iki 19 val. ne dažniau kaip 3 kartus per savaitę, lankymo trukmė – ne ilgiau 15 min. Leidimus lankymui išduoda skyrių vedėjai ar centrų vadovai, išimtiniais atvejais – atsakingi budintys gydytojai. Leidžiama lankyti tik sunkios ir terminalinės būklės pacientus, vaikus iki 14 metų, laikantis visų infekcijos kontrolės reikalavimų leidžiama dalyvauti gimdyme vienam asmeniui. Pacientai, kurie įtariami sergantys ar serga COVID-19 liga, gali būti lankomi tik esant labai sunkioms (terminalinėms) būklėms.

Informuojame, kad lankytojas, atvykęs į skyrių, kuriame hospitalizuotas pacientas, turi registruotis pateikdamas papildomus asmens duomenis (telefono numerį, gyvenamąją vietą), kurie bus naudojami tik COVID-19 ligos kontrolės tikslams ir bus saugiai tvarkomi teisės aktų nustatyta tvarka.

Taip pat numatyta nauja siuntinių perdavimo pacientams tvarka. Išsamiau apie tai skaitykite čia.

COVID-19 ligos gydymas

Šiuo metu Santaros klinikose dėl Covid-19 gydomi 71 pacientai, iš jų 7 – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje. Covid-19 ligai gydyti yra skirta 102 lovos. (Duomenys - 2020 spalio 27 d.)

VUL Santaros klinikų direktorė valdymui Aušra Bilotienė-Motiejūnienė:  „VUL Santaros klinikos šiuo metu teikia praktiškai visas planines paslaugas. Jau pirmosios bangos metu VUL Santaros klinikos pasirengė didesniems pacientų srautams, dėl to atlaisvinta papildomų patalpų, perorganizuojat skyrių veiklą. Yra planuojama kiekviena savaitė, reaguojant į besikeičiančią situaciją“.

Nuo 2020 m. kovo vidurio iki rugsėjo mėnesio pabaigos ligoninėje gydyta daugiau nei 400 COVID-19 liga sergančių ligonių. Hospitalizuotiems pacientams atliekami bendrieji laboratoriniai tyrimai, uždegiminio atsako intensyvumą rodantys tyrimai, radiologiniai tyrimai (krūtinės ląstos rentgenogramos, esant reikalui – krūtinės ląstos kompiuterinė tomografija, ultragarsinis ištyrimas), kviečiami konsultantai, organizuojami gydytojų aptarimai.

Visoje ligoninėje personalas naudoja asmens apsaugos priemones, atsižvelgiant į padalinio darbo specifiką ir rizikas, o COVID-19 ligos padaliniuose naudojama maksimali apsauga.

Šiuo metu patvirtinto specifinio gydymo nuo COVID-19 ligos nėra.

COVID-19 liga segantiems ligoniams skiriamas simptominis gydymas vaistais nuo uždegimo, profilaktinis trombozių gydymas, deguonies terapija, gydomos lydinčiosios ligos ir įvairios komplikacijos, gydytojų konsiliumo sprendimu skiriamas pasaulyje taikomas inovatyvus, eksperimentinis gydymas kraujo plazma, antivirusiniais vaistais ir kt. Esant sunkiai būklei, pacientai gydomi reanimacijos skyriuje, kur jiems gali būti taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, ekstrakorporinė membraninė oksigenacija (EKMO – kraujotakos palaikymo ir aprūpinimo deguonimi sistema) ir kiti gyvybę gelbstintys metodai.

Pacientų hospitalizacija vidutiniškai trunka apie 2 savaites. Pacientai, sirgę sunkia ligos forma, įprastai gydomi ilgesnį laiką dėl galimų liekamųjų reiškinių ir ligos komplikacijų, o išrašyti iš ligoninės tokie pacientai gali būti siunčiami tolesniam gydytojo pulmonologo stebėjimui dėl galimų ligos liekamųjų reiškinių. Po stacionarinio gydymo paciento sveikatos būklę toliau stebi šeimos gydytojai.

Paskutinį kartą redaguota: 2020-10-27
Į viršų