Įspūdžiai iš XI Baltijos šalių nefrologų konferencijos

Rugsėjo 28, 2012

Gausus Lietuvos nefrologų, nefrologijos rezidentų bei nefrologijos ir dializės skyriuose dirbančių slaugytojų būrys rugsėjo 20-22 dienomis dalyvavo XI Baltijos šalių nefrologų konferencijoje. Ją organizavo Estijos nefrologų draugija. Renginys vyko Tartu universitete. Konferencijoje dalyvavo rekordinis dalyvių skaičius – 200. Pranešimus skaitė ne tik žymūs Baltijos šalių, bet ir užsienio gydytojai: prof. A. Watson, prof. M. Taal ir prof. P. Rutherford iš Jungtinės Karalystės, prof. E. Honkanen iš Suomijos, prof. G. Böhmig iš Austrijos ir kiti. Konferencijos metu buvo nagrinėjami aktualūs inkstų ligų klausimai, pakaitinė inkstų terapija, inkstų transplantacija, gydytojai dalinosi patirtimi ir tyrimų rezulatais.

Valstybinio patologijos centro vadovas prof. Arvydas Laurinavičius pristatė centro veiklą ir inkstų biopsijos rezultatus. Valstybinis patologijos centras įkurtas 1974 metais. Nuo 1994 metų iki 2012 metų rugpjūčio mėnesio centre atliktos 5129 inkstų biopsijos: 3531 paprastos ir 1598 transplantuotų inkstų biopsijos. Dažniausiai diagnozuojama IgA nefropatija (34.05%). Įvertinus tyrimų rezultatus, IgA nefropatijos dažnis išlieka stabilus, kitų glomerulonefritų dažnis padidėjo nuo 6.2%, o greitai progresuojančių glomerulonefritų net iki 14.6%.

VUL Santariškių klinikų Nefrologijos ir inkstų transplantacijos centro vadovas, Lietuvos hipertenzijos draugijos viceprezidentas, Vilniaus universiteto docentas Marius Miglinas plačiai nagrinėjo inkstų amiloidozės temą, atkreipdamas dėmesį, kad amiloidozė turi būti diagnozuota nustatant amiloido baltymą iš jo atsidėjimo vietos, atliekant tikslų imunohistocheminį tipavimą, o ne vien tik remiantis klinika ar genetinais tyrimais. Amiloidozės diagnozei nustatyti ir tinkamam gydymui parinkti, svarbus kelių specialybių gydytojų bendradarbiavimas: nefrologo, hematologo, klinikinio imunologo, patologo, kardiologo ir kitų specialybių gydytojų.

Lietuvoje vykdomos aukštos kardiovaskulinės rizikos gyventojų prevencinės programos tiriamųjų inkstų veiklos rezultatus pristatė VUL SK Nefrologijos centro gydytojas, Vilniaus universiteto lektorius Laurynas Rimševičius. Nuo 2011 metų į programą įtraukti prevencijos programoje dalyvaujančių gyventojų inkstų funkcijos rodikliai: albuminurija, albumino/kreatinino santykis, GFG. Iš 1169 į programą įtrauktų tiriamųjų, net 29% buvo nustatytas ankstyvas inkstų pažeidimas.

Vaikų nefrologas, prof. A. Watson iš Jungtinės Karalystės, nagrinėjo vaikų, sergančių lėtiniu inkstų nepakankamumu, gyvenimo kokybę bei vaikų ūminį inkstų nepakankamumą, pažymėdamas kaip svarbu laiku nustatyti inkstų funkcijos pažeidimą, siekiant išvengti atokių komplikacijų. Prof. E. Honkanen iš Suomijos pristatė

Paskutinį kartą redaguota: 2012-09-28
Į viršų