Iš Santaros klinikų – nuotolinės paskaitos Lietuvos ir Japonijos medicinos studentams

Lapkričio 03, 2021


Pilvo ir onkochirurgijos centro  gydytojų iniciatyva pradėta aštuonis mėnesius truksianti tarptautinė programa medicinos studentams, besidomintiems chirurgija ir atliekantiems praktiką Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Pilvo ir onkochirurgijos centre,  kuriam vadovauja profesorius, akademikas Kęstutis Strupas. Programa, paremta dar 2018 metais pasirašyta bendradarbiavimo sutartimi, vykdoma kartu su partneriais iš Japonijos – Kansai medicinos universitetu ir jam atstovaujančiu profesoriumi S. Satoi.

Programa „Nuo ląstelės biologijos iki chirurgijos“ (“From cell biology to surgery and beyond“) siekia labai detaliai apžvelgti ligas, jų priežastis, chirurginio gydymo būdus. 
 
Kaip pasakoja pirmąją paskaitą tarptautinei auditorijai skaičiusi Organų transplantacijos koordinavimo centro vadovė, Pilvo ir onkochirurgijos centro abdominalinės chirurgijos gydytoja dr. Aistė Kielaitė Gulla, studentai, norintys įgyti papildomų pilvo ir onkochirurgijos srities žinių ir kompetencijų, turi unikalią galimybę išgirsti geriausius šios srities profesionalus, Vilniaus universiteto ir Japonijos Kansai medicinos universiteto mokslininkus ir praktikus, kurie dalijasi savo patirtimi, įgyta dirbant klinikinį darbą bei atliekant svarbius mokslinius tyrimus, keičiančius šios srities medicinos praktiką.  

Paskaitos skaitomos nuotoliniu būdu iškart abiem auditorijoms, – lietuvių ir japonų –  atsakant į visus paskaitos dalyviams iškylančius klausimus. Numatytos temos – organų transplantacijos, kasos-kepenų, biliarinės sistemos, gastrointestinalinės, abdominalinės chirurgijos ir kolaproktologijos srities klausimais. Tomis pačiomis temomis paskaitas skaitys ir kolegos iš Japonijos universiteto.

Laisva prieiga prie paskaitų čia
 
Kita paskaita numatyta 2021 m. lapkričio 8 d. 9  val. (15 val. Japonijos laiku).

 

 

Paskutinį kartą redaguota: 2021-11-15
Į viršų