Gydydami retas vaikų onkologines ligas, Lietuvos vaikų onkohematologai siekia tarptautinio bendradarbiavimo

Sausio 11, 2013

2012 m. lapkričio pabaigoje įvykusi Vaikų ligoninės, Lietuvos vaikų onkohematologų draugijos ir VU Medicinos fakulteto organizuota konferencija „Neuroblastoma: aktualijos ir ateities gairės. Gydymo ir diagnostikos pasiekimai Lietuvoje" gali tapti gera žinia ligoniams, sergantiems labai reta onkologine liga – neuroblastoma.

Vilniaus ir Kauno vaikų onkohematologų surinktais šalies duomenimis, pristatytais konferencijoje, per pastaruosius dešimt metų Lietuvoje sergamumas šia liga buvo apytikriai 8 atvejai per metus, iš jų 2-3 pacientams būdavo diagnozuojamas didelės rizikos išplitęs navikas.

Kaip teigia Vaikų ligoninės Vaikų onkohematologijos skyriaus vyr. ordinatorė dr. Jelena Rascon, neuroblastomos gydymas šiuo metu apima chemoterapiją, chirurgiją, radioterapiją, autologinę kaulų čiulpų transplantaciją ir Lietuvoje dar netaikomą imunoterapiją. Pastaroji mūsų ligoniams gali būti pasiekiama tik tuo atveju, jeigu jie būtų įtraukti į klinikinį tyrimą visos Europos šalims, siekiantį nustatyti, koks geriausias gydymas tinka šia liga sergantiems vaikams. Todėl vienas iš Vilniuje organizuotos konferencijos tikslų buvo pakviesti specialistus, kurie dalyvauja organizuojant europinį klinikinį tyrimą, ir pristatyti jiems Lietuvos specialistų darbą ir rezultatus.

Lietuvos vaikų onkohematologai įrodė, kad savo gydymo rezultatais jie neabejotinai atitinka visus reikalavimus, keliamus siekiantiems įsitraukti į bendrą tyrimą.

Neuroblastomai, kaip ir kitiems vaikų solidiniams navikams gydyti, reikia  kelių specialybių gydytojų (vaikų hematologų, vaikų chirurgų, radioterapeutų, gydytojų patologų) gerai koordinuojamo komandinio darbo. Konferencijoje Vilniaus ir Kauno klinikų specialistai aptarė ir patvirtino Lietuvos neuroblastomos gydymo standartą, kurio tikslas – suvienodinti šios retos ligos diagnostiką ir gydymą.

Konferencijos svečio prof. Piotr Czauderna iš Gdansko (Lenkija), pagrindinio Europos vaikų kepenų navikų grupės klinikinės studijos vadovo pranešimas buvo skirtas chirurgijos, kaip metodo, reikšmei pabrėžti gydant neuroblastomą. Po konferencijos jis lankėsi Vaikų ligoninės Vaikų onkohematologijos centre, susipažino su centro darbu, domėjosi pacientų gydymu.

Prof. Piotr Czauderna su Lietuvos vaikų onkohematologais bendrauja ne pirmą kartą, Lenkijoje yra sėkmingai operavęs kepenų navikus dviem vaikams iš Lietuvos.

Kitas garbus konferencijos svečias prof. Holger Lode iš Greifsvaldo (Vokietija), konsultavo Lietuvos onkohematologus neuroblastomos diagnostikos ir gydymo klausimais, pristatė gydymo imuniniais  preparatais gaires. 

Gydytojos vaikų onkohematologės dr. J. Rascon teigimu, reta liga sergantiems vaikams imunoterapija suteiktų galimybę pagerinti sunkios ligos išeitis. Šiuo metu pasveikti nepavyksta  trečdaliui ligoniui, o šiuolaikinės metodikos statistiškai padidintų ligonių išgyvenamumą dar 10-15 proc.

Daugiau informacijos:
Vaikų ligoninės,
Viešosios įstaigos Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filialo,
atstovė ryšiams su visuomene
Jolanta Normantienė
el.p. jolanta.normantiene@vuvl.lt
Tel. (8 5) 272 05 35, mob. tel. 8 656 22660            
www.vaikuligonine.lt
 
Paskutinį kartą redaguota: 2020-01-22
Į viršų