COVID-19 situacija Santaros klinikose

Spalio 29, 2020

Spalio 29 d. duomenimis Santaros klinikose nuo COVID-19 gydomi 77 pacientai, iš jų – 5 reanimacijos – intensyviosios terapijos skyriuje. Primename, jog Santaros klinikose gydomi vidutinio sunkumo ir sunkios būklės pacientai. Užimta didžioji dalis tokiems pacientams gydyti skirtų lovų. 

Lovos – tai specialiai įrengtos vietos COVID-19 liga gydomiems pacientams, epidemiologiškai saugios, t.y. izoliuotos nuo kitomis ligomis sergančių pacientų. Todėl šios lovos/vietos yra atskiruose padaliniuose ir juose dirba personalas, kuris negali dirbti su kitais pacientais, kad nekiltų kryžminės taršos pavojaus. 

Susitarta su atraminėmis Vilniaus regiono ligoninėmis, kad šios pagal savo galimybes būtų pasirengusios priimti tam tikrą skaičių pacientų iš Santaros klinikų.  

Ligoninė rūpinasi, kad nepritrūktų ir darbuotojų – į rezervo sąrašus įtraukiami kitų skyrių medikai, VU rezidentai, jie apmokomi dirbti kovidiniuose padaliniuose. 

Klinikos kasdien reaguoja į besikeičiančią epidemiologinę situaciją šalyje, todėl prireikus, optimizuos ligoninėje teikiamas paslaugas.

Šiuo metu Santaros klinikose 36 medikai, kuriems diagnozuota  COVID-19 liga, izoliavęsi dėl kontaktų su užsikrėtusiaisiais – 51.

Paskutinį kartą redaguota: 2020-10-29
Į viršų