NAUJIENA

2021 04 23  Naujos chirurginės galimybės pasitelkiant laparoskopiją

Vėžiu sergantys pacientai susiduria su daugybe sveikatos ir socialinių problemų. Viena iš  jų –  socialinis nesaugumas: dėl ilgo ir sunkaus gydymo onkologiniai pacientai rizikuoja netekti darbo, išauga rizika patirti visuomenės socialinę atskirtį.  Siekdami pagerinti onkologinių pacientų gyvenimo kokybę bei sumažinti socialinę atskirtį, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų ir Gardino universitetinės ligoninės gydytojai atlieka minimaliai invazines procedūrras gydant storosios žarnos, prostatos, inkstų, šlapimo pūslės bei ginekologinius navikus. Apie šiuolaikiškas operacijas ir dviejų šalių medikų bendradarbiavimą gydytojai kalba laidoje ,,Sveikatos medis".Onkologinėmis ligomis sergančiųjų asmenų socialinės atskirties mažinimas bei gyvenimo kokybės gerinimas Vilniaus ir Gardino regionuose (Minimally-invasive)
2019 m. kovo 1 dieną VUL Santaros klinikose startavo projektas „Onkologinėmis ligomis sergančiųjų asmenų socialinės atskirties mažinimas bei gyvenimo kokybės gerinimas Vilniaus ir Gardino regionuose“, Nr. ENI-LLB-1-029.
Projekto tikslas - stiprinti Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimą, keistis patirtimi siekiant sumažinti socialinę atskirtį ir pagerinti vėžiu sergančių pacientų gyvenimo kokybę Vilniaus ir Gardino regionuose, padidinti prieigą prie minimaliai invazinių chirurgijos paslaugų urologijos, abdominalinės chirurgijos, akušerijos-ginekologijos srityse.

Pagrindinis projekto dėmesys skiriamas naujausios minimaliai invazinės įrangos įsigijimui, kad būtų galima atlikti operacijas urologinės, ginekologinės ir pilvo onkologijos srityje. Naujai įsigyta moderni medicininė įranga prisidės prie efektyvesnio vėžio gydymo, tokių lokalizacijų kaip šlapimo pūslės, inkstų, gimdos kūno, gimdos kaklelio, viršutinių šlapimo takų, kiaušidžių, prostatos ir gaubtinės žarnos.

Laparoskopinė chirurginė įranga užtikrina minimalią intervenciją į paciento organizmą, o tai ne tik sumažina komplikacijų tikimybę, bet ir sutrumpina buvimo ligoninėje laiką. Svarbu ir tai, kad pacientas tokio tipo operaciją toleruoja lengviau nei atviros chirurgijos būdu, greičiau gyja ir gali grįžti į normalų bei kokybišką gyvenimą.

Projekte dalyvaujantys gydytojai-ekspertai Vilniuje ir Gardine galės konsoliduoti savo profesinius įgūdžius, dalintis patirtimi ir dalyvauti mokslinėse-praktinėse konferencijose. Projekto metu bus sukurtos naujos gydymo gairės, diagnozavimo ir gydymo metodikos bei algoritmai.

Tikimasi, kad projekto rezultatai padės sustiprinti dvišalį Lietuvos-Baltarusijos bendradarbiavimą ir prisidės prie teigiamų sveikatos pokyčių pasienio zonoje gyvenančiai visuomenei.

Projekte dalyvauja šie VUL Santaros klinikų centrai: Urologijos centras, Pilvo chirurgijos centras, Akušerijos ir ginekologijos centras. Projekto paraiška inicijuota bei paruošta Santaros klinikų Inovacijų ir technologijų perdavimo skyriaus pagalba.

Projekto pareiškėjas – Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos.

Projekto partneris - Gardino regioninė klinikinė ligoninė.

Bendra projekto vertė – 1544 229,30 Eur.

Projekto trukmė: 2019-03-01 – 2021-11-30 

Projektas finansuojamas pagal 2014-2020 m. Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programą.

 Daugiau informacijos apie projektą:

2021 m. liepos 23 d. Santaros klinikų ir Gardino universiteto ligoninės specialistai dalijosi patirtimi apie chirurginį gydymą minimaliai invaziniu būdu

2021 m. vasario 4-5 d. nuotolinis patirties pasidalinimo ir gebėjimų stiprinimo renginys NVO atstovams

2020 m. liepos 30 d. Sieks pagerinti onkologinių pacientų gyvenimo kokybę

2020 m. vasario 25-26 d. Projekto dalyvių ir partnerių susitikimas Baltarusijoje.

2019 m. gruodžio 20 d. Projekto dalyvių ir partnerių susitikimas.Kaimyninių Lietuvos ir Baltarusijos regionų genetiškai artimos kaulų čiulpų donorystės prieinamumo abiejų šalių onkohematologiniams pacientams didinimas

Kaimyninių Lietuvos ir Baltarusijos regionų genetiškai artimos kaulų čiulpų donorystės prieinamumo abiejų šalių onkohematologiniams pacientams  didinimas

(ang. Improving access to genetically well-matched bone marrow donation in border regions of Lithuania and Belarus for blood cancer patients)

Projektas finansuojamas pagal 2014-2020 m. Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programą.
 
Projekto Nr.: ENI-LLB-2-372
Projekto trukmė: 24 mėn.
Bendra projekto vertė – 1 014 313,46 Eur.
 
Projekto tikslas: užmegzti ir stiprinti Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimą kaulų čiulpų donorų paieškoje ir donorystės mainuose siekiant sumažinti socialinę atskirtį ir pagerinti kraujo vėžiu sergančių pacientų gyvenimo kokybę. 
 
Atsakingas VUL SK padalinys: Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centras, Inovacijų ir technologijų perdavimo skyrius.
 
Projekto pareiškėjas: Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos
Projekto partneriai: Gardino regioninė kraujo perpylimo stotis, Asociacija „Kraujas”.
Prostatos vėžio diagnostikos paslaugų gerinimo ir prieinamumo didinimas kaimynystės regionuose

Prostatos vėžio diagnostikos paslaugų gerinimo ir prieinamumo didinimas kaimynystės regionuose

(angl. Improving and enhancing accessibility of prostate cancer diagnostic services in cross-border region)

Projektas finansuojamas pagal 2014-2020 m. Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programą.
 
Projekto Nr.: ENI-LLB-3-414
Projekto trukmė: 24 mėn.
Bendra projekto vertė: 519 918,83 Eur.
Atsakingi VUL SK padaliniai: Urologijos centras, Radiologijos ir branduolinės medicinos centras, Inovacijų ir technologijų perdavimo skyrius.
 
Projekto tikslas: pagerinti prostatos vėžiu sergančių pacientų diagnostinių procedūrų kokybę ir komfortą Vilniaus ir Minsko regionuose. 
 
Projekto pareiškėjas: Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos.
Projekto partneriai: N. N. Aleksandrovo nacionalinis vėžio centras (Minskas).
Paskutinį kartą redaguota: 2021-09-09
Į viršų
Skubi pagalba Skubi pagalba kaip mus rasti kaip mus rasti susisiekti susisiekti