Onkologinėmis ligomis sergančiųjų asmenų socialinės atskirties mažinimas bei gyvenimo kokybės gerinimas Vilniaus ir Gardino regionuose (Minimally-invasive)
2019 m. kovo 1 dieną VUL Santaros klinikose startavo projektas „Onkologinėmis ligomis sergančiųjų asmenų socialinės atskirties mažinimas bei gyvenimo kokybės gerinimas Vilniaus ir Gardino regionuose“, Nr. ENI-LLB-1-029.
Projekto tikslas - stiprinti Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimą, keistis patirtimi siekiant sumažinti socialinę atskirtį ir pagerinti vėžiu sergančių pacientų gyvenimo kokybę Vilniaus ir Gardino regionuose, padidinti prieigą prie minimaliai invazinių chirurgijos paslaugų urologijos, abdominalinės chirurgijos, akušerijos-ginekologijos srityse.

Pagrindinis projekto dėmesys skiriamas naujausios minimaliai invazinės įrangos įsigijimui, kad būtų galima atlikti operacijas urologinės, ginekologinės ir pilvo onkologijos srityje. Naujai įsigyta moderni medicininė įranga prisidės prie efektyvesnio vėžio gydymo, tokių lokalizacijų kaip šlapimo pūslės, inkstų, gimdos kūno, gimdos kaklelio, viršutinių šlapimo takų, kiaušidžių, prostatos ir gaubtinės žarnos.

Laparoskopinė chirurginė įranga užtikrina minimalią intervenciją į paciento organizmą, o tai ne tik sumažina komplikacijų tikimybę, bet ir sutrumpina buvimo ligoninėje laiką. Svarbu ir tai, kad pacientas tokio tipo operaciją toleruoja lengviau nei atviros chirurgijos būdu, greičiau gyja ir gali grįžti į normalų bei kokybišką gyvenimą.

Projekte dalyvaujantys gydytojai-ekspertai Vilniuje ir Gardine galės konsoliduoti savo profesinius įgūdžius, dalintis patirtimi ir dalyvauti mokslinėse-praktinėse konferencijose. Projekto metu bus sukurtos naujos gydymo gairės, diagnozavimo ir gydymo metodikos bei algoritmai.

Tikimasi, kad projekto rezultatai padės sustiprinti dvišalį Lietuvos-Baltarusijos bendradarbiavimą ir prisidės prie teigiamų sveikatos pokyčių pasienio zonoje gyvenančiai visuomenei.

Projekte dalyvauja šie VUL Santaros klinikų centrai: Urologijos centras, Pilvo chirurgijos centras, Akušerijos ir ginekologijos centras. Projekto paraiška inicijuota bei paruošta Santaros klinikų Inovacijų ir technologijų perdavimo skyriaus pagalba.

Projekto pareiškėjas – Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos.

Projekto partneris  – Gardino regioninė klinikinė ligoninė.

Bendra projekto vertė – 1544 229,30 Eur.

Projekto trukmė: 2019-03-01 – 2021-11-30 

Projektas finansuojamas pagal 2014-2020 m. Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programą.

 Daugiau informacijos apie projektą:

2021 m. lapkričio 15 d.  
Santaros klinikų medikai dalijosi patirtimi laparoskopinėje chirurgijoje projekto „Onkologinėmis ligomis sergančiųjų asmenų socialinės atskirties mažinimas bei gyvenimo kokybės gerinimas Vilniaus ir Gardino regionuose“ baigiamajame renginyje „Pažangi laparoskopinė chirurgija – efektyvesniam vėžio gydymui“. Renginio programa lietuvių kalba, renginio programa anglų kalba.

2021 m. rugsėjo 28 d. Santaros klinikų gydytojai, pasinaudodami telekonferenciniu ryšiu, dalijosi laparoskopinės chirurgijos patirtimi su Gardino universiteto ligoninės specialistais

2021 m. liepos 23 d. Santaros klinikų ir Gardino universiteto ligoninės specialistai dalijosi patirtimi apie chirurginį gydymą minimaliai invaziniu būdu

2021 m. vasario 45 d. nuotolinis patirties pasidalinimo ir gebėjimų stiprinimo renginys NVO atstovams

2020 m. liepos 30 d. Sieks pagerinti onkologinių pacientų gyvenimo kokybę

2020 m. vasario 2526 d. Projekto dalyvių ir partnerių susitikimas Baltarusijoje

2019 m. gruodžio 20 d. Projekto dalyvių ir partnerių susitikimasPaskutinį kartą redaguota: 2023-05-11
Į viršų