Kas mes esame

Laboratorinės medicinos centras
 
(LMC) yra VUL Santaros klinikų padalinys, teikiantis laboratorinės diagnostikos paslaugas ir konsultacijas, vykdantis pedagoginę bei mokslo tiriamąją veiklą.

LMC vienija 6 laboratorijas: Hematologijos ir bendrosios citologijos, Biochemijos, Mikrobiologijos, Klinikinės Imunologijos ir kraujo perpylimo, Infekcinių ligų ir tuberkuliozės, Vaikų ligų diagnostikos, kuriose atliekama daugiau nei 700 skirtingų laboratorinių tyrimų.

Esame laboratorinės medicinos specialistai, teikiantys konsultavimo paslaugas klinikiniams ligoninės padaliniams ir pacientams.

Atliekamų tyrimų kokybė užtikrinama kasdiene vidaus kokybės kontrole ir dalyvaujant išorinio laboratorijų kokybės vertinimo programose.

Tam, kad išvengtumėte laukimo eilėse, rekomenduojame Laboratorinės medicinos centre atliekamiems tyrimams iš anksto užsiregistruoti tel. nr. 852365130.





Laboratorinės medicinos centre per metus atliekamas milžiniškas skaičius tyrimų – daugiau kaip 3,1 milijono. Tyrimų skaičiai ypač išaugo prasidėjus pandemijai.



Kuo esame ypatingi
Laboratorinės medicinos centras yra vienas didžiausių centrų Lietuvoje, atliekantis daugiau nei 3,1 mln. tyrimų per metus. LMC dirba 24 valandas per parą ir 7 dienas per savaitę. Laboratorijose taikomi pažangiausi ir geriausi (state of the art), inovatyvūs tyrimų metodai, suteikia išskirtinę galimybę klinicistams, gydytojams, kitiems asmens sveikatos priežiūros specialistams laiku ir tiksliai diagnozuoti, atmesti ir gydyti ligą, stebėti ją. Laboratorinės medicinos centras nuo 1996 metų yra Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos licencijuotas didžiausiam Lietuvoje tyrimų spektrui atlikti.
Hematologijos ir bendrosios citologijos laboratorijoje taikant 12 spalvų daugiaparametrę tėkmės citometriją atliekami kamieninių ląstelių tyrimai, ūminių ir lėtinių leukemijų/limfomų diagnostinis fenotipavimas, minimalios liekamosios ligos įvertinimas, paroksizminės naktinės hemoglobinurijos diagnostika. Visą parą atliekami kraujo ir kitų organizmo skysčių tyrimai. 
Biochemijos laboratorijoje atliekami rutininiai biocheminiai, hormonų, vėžio ir infekcinių virusų žymenų tyrimai, specifinių baltymų tyrimai, kraujo krešėjimo faktorių, trombocitų funkcijos, vaistų koncentracijos tyrimai, elektroforezės, imunofiksacijos, izoelektrinio fokusavimo metodais vykdomi sudėtingi baltymų, lipoproteinų, izofermentų tyrimai.
Mikrobiologijos laboratorijoje masių spektrometrijos metodu identifikuojami mikroorganizmai ir automatizuotais metodais nustatomas jų jautrumas antibiotikams, automatizuotu metodu atliekami kraujo pasėliai. Molekulinės biologijos metodais vienos reakcijos metu nustatomi 7 lytiškai plintančių ligų sukėlėjai, o iš nosiaryklės arba bronchų alveolinių nuoplovų — 23 kvėpavimo takų infekcijų sukėlėjai (virusai ir bakterijos).
Klinikinės imunologijos ir kraujo perpylimo laboratorijoje atliekami imunogenetiniai tyrimai transplantuojant organus (inkstų, širdies, kepenų, inksto ir kasos komplekso, kt.), kaupiamas Nacionalinio inkstų ir inkstų-kasos laukimo sąrašo kraujo serumo mėginių ir duomenų bankas. Saugioms kraujo transfuzijoms užtikrinti atliekami imunohematologiniai tyrimai: ABO kraujo grupės, Rezus ir kitų kliniškai reikšmingų kraujo grupių eritrocitų antigenų fenotipavimas, nustatomi bei identifikuojami imuninių eritrocitų antikūnai. Taikant cheminės liuminescencijos, imunofermentinius bei imunobloto metodus kraujyje ir smegenų skystyje tiriami įvairaus specifiškumo autoantikūnai bei antikūnai prieš infekcijų sukėlėjus.
Infekcinių ligų ir tuberkuliozės laboratorija yra didžiausia tuberkuliozės laboratorinės diagnostikos paslaugas teikianti laboratorija Lietuvoje, kurioje atliekami pažangiausi mikrobiologiniai ir genetiniai tuberkuliozės tyrimai. Be rutininių biocheminių ir hematologinių tyrimų, atliekami infekcinių ligų žymenų greitieji testai (SARS-CoV-2 IgG ir IgM, ŽIV, hepatito C, Legionella antigeno, maliarijos antigeno, Clostridium difficille toksinų, Rota/Nora/Adeno virusų antigenų), kraujo bei žarnyno parazitų identifikavimas. Covid-19 padalinyje atliekami sunkaus ūminio respiracinio sindromo koronaviruso (SARS-CoV-2) PGR tyrimai.
Vaikų ligų diagnostikos laboratorija. Atsinaujinusi ir inovatyvi Vaikų ligų diagnostikos laboratorija, teikianti laboratorinės diagnostikos paslaugas mažiesiems pacientams, įsikūrusi naujame Vaikų ligoninės korpuse Santariškių g. 7 (E korpusas), kur komfortabiliai gali jaustis ne tik darbuotojai, bet ir pacientai.
Laboratorijoje be rutininių biocheminių ir hematologinių tyrimų, nustatomi vaikams būdingų infekcijų sukėlėjai. Šiuolaikiška laboratorijos įranga pritaikyta atlikti tyrimus, naudojant minimalų mėginio kiekį. Tai ypač aktualu naujagimiams ir kūdikiams.
Laboratorija specializuojasi alergijų laboratorinėje diagnostikoje. Įdiegtos trys modernios alergijų diagnostikos sistemos, kurių pagalba galima nustatyti įsijautrinimą pavieniams kliniškai reikšmingiems alergenams arba, naudojant alergenų nustatymo rinkinius, dauginį įsijautrinimą alergenams ar jų molekulėms.
Dėmesys vaikui ir greitas bei tikslus tyrimo rezultatas – mūsų prioritetas.
Daugiau informacijos rasite čia
Ką siūlome pacientams

852365130 arba https://www.esveikata.lt/ipr/

Laboratorinės medicinos centre atliekami laboratoriniai tyrimai, leidžiantys įvertinti asmens sveikatos būklę, nustatyti ligą, prognozuoti jos eigą, numatyti prevencines priemones bei gydymą, įvertinti gydymo efektyvumą.

LMC imamas veninis ir kapiliarinis kraujas, kita biologinė medžiaga, o eilių reguliavimo sistema užtikrina greitą ir sklandų darbą.

Darbo dienomis konsultuoja laboratorinės medicinos gydytojai.

Svarbu! į Mokamų tyrimų kabinetą (E207) pateksite per Akušerijos ir ginekologijos korpusą (F korpusas). Iš antro F korpuso aukšto (galima keltis liftu ar užlipti laiptais), vadovaudamiesi nuorodomis, pereikite stikliniu tuneliu į E korpusą, laikykitės krypties „Administracijos ir laboratorijų korpusas“. Laboratorinės medicinos centras bus tame pačiame aukšte, dešinėje pusėje.




Ką siūlome medikų bendruomenei

Laboratorinės medicinos centre (LMC) tyrimai atliekami ne tik Santaros klinikų stacionaro ir ambulatoriniams pacientams, bet ir kitoms Lietuvos asmens sveikatos priežiūros įstaigoms.

LMC teikia aukščiausios kokybės laboratorinės diagnostikos paslaugas ir konsultacijas, o šiuolaikiniai laboratorinės diagnostikos prietaisai ir aukščiausios kvalifikacijos specialistai padeda patenkinti nuolatos augančius pacientų, gydytojų, mokslo ir praktikos specialistų bei kitų institucijų lūkesčius.

Laboratorinės medicinos dalyko mokosi medicinos ir kitų studijų programų studentai, medicinos biologijos, medicinos genetikos magistrantai, laboratorinės medicinos gydytojai rezidentai, tobulinasi įvairių specialybių gydytojai, medicinos biologai ir biomedicinos technologai, mokslo darbą vykdo doktorantai.

Centro istorija

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Laboratorinės medicinos centras (LMC) (anksčiau – Laboratorinės diagnostikos centras) įkurtas 1991 m. lapkričio 12 d. Tai laboratorinės diagnostikos tyrimus atliekantis, konsultacinis, pedagoginis ir mokslo tiriamasis universiteto ligoninės padalinys, kurio veikla reglamentuojama LMC nuostatais, Generalinio direktoriaus įsakymais ir Centro direktoriaus potvarkiais. 2007 m. birželio 30 d. Laboratorinės medicinos centras persikėlė į naujas specialiai tam pastatytas ir įrengtas patalpas.

Knyga „Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Laboratorinės medicinos centro istorijos metmenys: nuo įsikūrimo 1983 m. iki 2020 m.“ Autorė prof. Zita Aušrelė Kučinskienė: 



Susisiekite
Neradote ieškomos informacijos? Susisiekite su mumis:

Paskutinį kartą redaguota: 2023-12-27
Į viršų