Kas mes esame
Laboratorinės medicinos centras (LMC) yra VUL Santaros klinikų padalinys, teikiantis laboratorinės diagnostikos paslaugas ir konsultacijas, vykdantis pedagoginę bei mokslo tiriamąją veiklą.

LMC vienija 6 laboratorijas: Hematologijos ir bendrosios citologijos, Biochemijos, Mikrobiologijos, Klinikinės Imunologijos ir kraujo perpylimo, Infekcinių ligų ir tuberkuliozės, Vaikų ligų diagnostikos, kuriose atliekama daugiau nei 700 skirtingų laboratorinių tyrimų.

Esame laboratorinės medicinos specialistai, teikiantys konsultavimo paslaugas klinikiniams ligoninės padaliniams ir pacientams.

Atliekamų tyrimų kokybė užtikrinama kasdiene vidaus kokybės kontrole ir dalyvaujant išorinio laboratorijų kokybės vertinimo programose.

Tam, kad išvengtumėte laukimo eilėse, rekomenduojame Laboratorinės medicinos centre atliekamiems tyrimams iš anksto užsiregistruoti tel. nr. 852365130.

Laboratorinės medicinos centre per metus atliekamas milžiniškas skaičius tyrimų – daugiau kaip 3,1 milijono. Tyrimų skaičiai ypač išaugo prasidėjus pandemijai.Kuo esame ypatingi

Laboratorinės medicinos centras yra vienas didžiausių laboratorinių medicinos centrų Lietuvoje, atliekantis daugiau nei 2,5 mln. tyrimų per metus. LMC dirba 24 valandas per parą ir 7 dienas per savaitę. Laboratorijose taikomi pažangiausi ir geriausi (state of the art), inovatyvūs tyrimų metodai, suteikia išskirtinę galimybę klinicistams, gydytojams, kitiems asmens sveikatos priežiūros specialistams laiku ir tiksliai diagnozuoti ar atmesti, gydyti ligą, sekti ją. Laboratorinės medicinos centras nuo 1996 metų yra Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos licencijuotas didžiausiam Lietuvoje tyrimų spektrui atlikti.

Hematologijos ir bendrosios citologijos laboratorijoje, taikant 10 spalvų daugiaparametrę tėkmės citometriją, atliekami kamieninių ląstelių tyrimai, ūminių ir lėtinių leukemijų / limfomų diagnostinis fenotipavimas, minimalios liekamosios ligos įvertinimas, paroksizminės naktinės hemoglobinurijos diagnostika. Visą parą atliekami kraujo ir kitų organizmo skysčių tyrimai. 

Biochemijos laboratorijoje atliekami rutininiai biocheminiai tyrimai, hormonų, vėžio žymenų, specifinių baltymų tyrimų, kraujo krešėjimo faktorių, trombocitų funkcijos, vaistų tyrimai, elektroforezės, imunofiksacijos, izoelektrinio fokusavimo metodais vykdomi sudėtingi baltymų, lipoproteinų, izofermentų tyrimai.

Mikrobiologijos laboratorijoje masių spektrometrijos metodu ir kraujo pasėlių automatizuotu analizatoriumi  identifikuojami mikroorganizmai ir nustatomas jų jautrumas antibiotikams. Vienos reakcijos metu nustatomi 7 lytiškai plintančių ligų, o iš nosiaryklės arba bronchų alveolinių nuoplovų — 16 kvėpavimo takų virusų infekcijų sukėlėjai.

Klinikinės imunologijos ir kraujo perpylimo laboratorijoje atliekami imunogenetiniai tyrimai transplantuojant organus (inkstų, širdies, kepenų, inksto ir kasos komplekso, kt.), kaupiamas Nacionalinio inkstų ir inkstų-kasos laukimo sąrašo kraujo serumo mėginių ir duomenų bankas. Saugioms kraujo transfuzijoms užtikrinti atliekami imunohematologiniai tyrimai: ABO kraujo grupės, rezus ir kitų kliniškai reikšmingų kraujo grupių eritrocitų antigenų fenotipavimas, nustatomi bei identifikuojami imuninių eritrocitų antikūnai. Taikant cheminės liuminescencijos, imunofermentinius bei imunobloto metodus kraujyje ir smegenų skystyje tiriami įvairaus specifiškumo autoantikūnai bei antikūnai prieš infekcijų sukėlėjus.

Tuberkuliozės tyrimų laboratorija yra didžiausia tuberkuliozės laboratorinės diagnostikos paslaugas teikianti laboratorija Lietuvoje, kurioje atliekami pažangiausi mikrobiologiniai ir genetiniai tuberkuliozės tyrimai.

Infekcinių ligų diagnostikos laboratorijoje atliekami biocheminiai, kraujo dujų, rūgščių ir šarmų pusiausvyros, kraujo krešėjimo, hematologiniai, bendrieji citologiniai tyrimai, taip pat infekcinių ligų žymenų greitieji testai (ŽIV, hepatito C, Legionella antigeno, maliarijos antigeno, Clostridium difficille toksinų, Rota/Nora/Adeno virusų antigenų), kraujo bei žarnyno parazitų tyrimai.

Ką siūlome pacientams

852365130 arba https://www.esveikata.lt/ipr/

Laboratorinės medicinos centre atliekami laboratoriniai tyrimai, leidžiantys įvertinti asmens sveikatos būklę, nustatyti ligą, prognozuoti jos eigą, numatyti prevencines priemones bei gydymą, įvertinti gydymo efektyvumą.

LMC imamas veninis ir kapiliarinis kraujas, kita biologinė medžiaga, o eilių reguliavimo sistema užtikrina greitą ir sklandų darbą.

Darbo dienomis konsultuoja laboratorinės medicinos gydytojai.

Svarbu! į Mokamų tyrimų kabinetą (E207) pateksite per Akušerijos ir ginekologijos korpusą (F korpusas). Iš antro F korpuso aukšto (galima keltis liftu ar užlipti laiptais), vadovaudamiesi nuorodomis, pereikite stikliniu tuneliu į E korpusą, laikykitės krypties „Administracijos ir laboratorijų korpusas“. Laboratorinės medicinos centras bus tame pačiame aukšte, dešinėje pusėje.

Svarbu dėvėti apsauginę veido kaukę ir turėti SMS telefone, kur nurodytas vizito laikas.

Ką siūlome medikų bendruomenei

Laboratorinės medicinos centre (LMC) tyrimai atliekami ne tik Santaros klinikų stacionaro ir ambulatoriniams pacientams, bet ir kitoms Lietuvos asmens sveikatos priežiūros įstaigoms.

LMC teikia aukščiausios kokybės laboratorinės diagnostikos paslaugas ir konsultacijas, o šiuolaikiniai laboratorinės diagnostikos prietaisai ir aukščiausios kvalifikacijos specialistai padeda patenkinti nuolatos augančius pacientų, gydytojų, mokslo ir praktikos specialistų bei kitų institucijų lūkesčius.

Laboratorinės medicinos dalyko mokosi medicinos ir kitų studijų programų studentai, medicinos biologijos, medicinos genetikos magistrantai, laboratorinės medicinos gydytojai rezidentai, tobulinasi įvairių specialybių gydytojai, medicinos biologai ir biomedicinos technologai, mokslo darbą vykdo doktorantai.

Centro istorija

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Laboratorinės medicinos centras (LMC) (anksčiau – Laboratorinės diagnostikos centras) įkurtas 1991 m. lapkričio 12 d. Tai laboratorinės diagnostikos tyrimus atliekantis, konsultacinis, pedagoginis ir mokslo tiriamasis universiteto ligoninės padalinys, kurio veikla reglamentuojama LMC nuostatais, Generalinio direktoriaus įsakymais ir Centro direktoriaus potvarkiais. 2007 m. birželio 30 d. Laboratorinės medicinos centras persikėlė į naujas specialiai tam pastatytas ir įrengtas patalpas.

Susisiekite
Neradote ieškomos informacijos? Susisiekite su mumis:

Paskutinį kartą redaguota: 2022-06-09
Į viršų