TREL projekto naujienos - 2023 balandis
2022 10 25 TREL projekto 2022 m. II ketvirčio naujienos
2022 05 09 TREL projekto 2022 m. I ketvirčio naujienos
2021 10 05 TREL projektas. Keturių nuotolinių seminarų apžvalga
2021 09 27 TREL projektas. Parengtos „Mokslo metodologijos gairės"
2021 09 06 Kviečiame registruotis į seminarą „Ankstyvos fazės klinikiniai tyrimai pediatrijoje". Seminaro programa
2021 07 19 TREL projekto atliktų darbų apžvalga
EuCARE – pacientų kohortų ir mokyklų tyrimas Europoje siekiant operatyvaus atsako į epidemijas (angl. European Cohorts of Patients and Schools to Advance Response to Epidemics)
Projekto Nr. 101046016
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų finansavimo programos „Europos Horizontas“ lėšomis pagal kvietimą COVID19 - HERA Incubator (HORIZON-HLTH-2021-CORONA-01)
Projekto vertė: 9 995 921,00 Eur, iš jo VUL SK dalis: 324 375,00 Eur
Atsakingas VUL Santaros klinikų padalinys: Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centras
Projekto vadovas: Daniel Naumovas
Projekto tikslas – pateikti patikimų, duomenimis grįstų įrodymų kovoje su SARS-CoV-2 atmainomis ir COVID-19 epidemija, paremtų imunologiniaisi ir virusologiniais tyrimais bei dirbtinio intelekto komponentais, koncentruojantis į ligoninių pacientus, vakcinuotus sveikatos priežiūros darbuotojus ir mokyklų grupes.
Projekto koordinatorius: EURESIST NETWORK GEIE – EuResist (Italy)
Projekto partneriai:
KLINIKUM DER UNIVERSITAET ZU KOELN (UHC), Vokietija
UNIVERSITY COLLEGE LONDON (UCL), D.Britanija
EBERHARD KARLS UNIVERSITAET TUEBINGEN (EKUT), Vokietija
UNIVERSITA DEGLI STUDI DI ROMA TOR VERGATA (UNITOV), Italija
KAROLINSKA INSTITUTET (KI), Švedija
UNIVERSITA DEGLI STUDI DI SIENA (UNISI), Italija
IBM ISRAEL - SCIENCE AND TECHNOLOGY LTD (IBM ISRAEL), Izraelis
AZIENDA SOCIO-SANITARIA TERRITORIALE (ASST) SANTI PAOLO E CARLO (ASST), Italija
ISTITUTO NAZIONALE PER LE MALATTIE INFETTIVE LAZZARO SPALLANZANI ISTITUTO DI RICOVERO E CURA A CARATTERE SCIENTIFICO (INMI), Italija
PI VILNIAUS UNIVERSITETO LIGONINE SANTAROS KLINIKOS (VULSK), Lietuva
ISTITUTO EUROPEO DI ONCOLOGIA SRL (IEO), Italija
UNIVERSIDADE NOVA DE LISBOA (UNL), Portugalija
IMPERIAL COLLEGE OF SCIENCE TECHNOLOGY AND MEDICINE (Imperial), D.Britanija
INFECTIOUS DISEASES, AIDS AND CLINICAL IMMUNOLOGY RESEARCH CENTER (IDACIRC), Sakartvelas
HEINRICH-HEINE-UNIVERSITAET DUESSELDORF (HHU), Vokietija
CENTRO HOSPITALAR DE LISBOA OCIDENTAL EPE (CHLO), Portugalija
ORGANIZING BUREAU OF EUROPEAN SCHOOL STUDENT UNIONS (OBESSU), Belgija
Projekto pradžia – 2021 spalio 14
Projekto pabaiga – 2026 spalio 13
Projekto Nr. 952438
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos 2014–2020 metų mokslinių tyrimų ir inovacijų finansavimo programos „Horizontas 2020″ lėšomis.
Priemonė: Pažangos sklaidos ir dalyvavimo plėtros (angl. Seading Excellence and Widening Participation).
Projekto trukmė: 36 mėnesiai.
Projekto vertė: 898 927,00 Eur.
Atsakingas VUL SK padalinys: Vaikų onkohematologijos centras.
Projekto vadovas: doc. dr. Jelena Rascon.
Projekto tikslas: padidinti vaikų onkologijos srityje VUL SK vykdomų mokslinių tyrimų kokybę ir sustiprinti jų reputaciją, patrauklumą bei tinklaveiką.
Projekto koordinatorius: Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos (VUL SK).
Projekto partneriai: Children’s Cancer Research Institute (Austria), University Medical Center Hamburg-Eppendorf (Germany), Region Hovedstaden (Denmark), Princess Maxima Centre (Netherlands), Instituto Giannina Gaslini (Italy), Consorzio Interuniversitario (Italy), Institute Gustave Roussy (France), European Society for Paediatric Oncology (Belgium).
Apie projektą:
Pažangioji terapija – pastaraisiais metais išvystyta inovacijų sritis, apimanti genų, ląstelių terapiją, audinių inžineriją ir kitus pažangius ligų gydymo metodus, pavyzdžiui, vėžio, Alzheimerio ligos ar sunkių nudegimų.
RESTORE https://www.restore-horizon.eu/ – prioritetinių sričių pavyzdinis (angl. flagship) projektas, kurio tikslas – suburti medikus, mokslininkus, technologijų vystymo ir inžinerijos sektoriaus atstovus pažangiosios terapijos įgyvendinimui Europoje paspartinti.
VUL Santaros klinikos prie šio projekto prisijungė 2018 metais.
https://www.ejprarediseases.org/ – pirmoji visapusiška Europos mokslo ir inovacijų programa retų ligų srityje, apimanti daugiau nei 130 institucijų 35 pasaulio šalyse. Keturios programos dalys (angl. Pillars) užtikrina principą „nuo laboratorijos iki ligonio lovos“ ir garantuoja šias keturias veiklas:
- tiesioginį tarptautinių retų ligų mokslinių tyrimų finansavimą;
- virtualią mokslinių tyrimų infrastruktūrų (įskaitant biobankus, registrus, gyvūnų modelių tinklą ir kt.) ir duomenų bazių platformą;
- gebėjimų vystymą ir mokymus;
- inovacijų ir technologijų diegimą.
VUL Santaros klinikos šioje programoje atlieka koordinatoriaus vaidmenį, vykdo gebėjimų vystymo ir mokymų veiklas.
Pavadinimas: VACCELERATE – Europos Corona vakcinų tyrimų akceleravimo platforma
Projekto Nr. 101037867
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos 2014–2020 metų mokslinių tyrimų ir inovacijų finansavimo programos „Horizontas 2020″ lėšomis.
Priemonė: ES Covid-19 vakcinų tyrimų tinklas (EU-wide Covid-19 vaccine trial network)
Projekto trukmė: 36 mėnesiai.
Projekto vertė: 11 999 997,50 Eur
Platforma skatins suderintą duomenų rinkimą, atvirus informacijos mainus ir duomenų konsolidavimą, kad būtų galima patobulinti duomenų analizę. Tokiu būdu platformos pagalba bus išaiškinamos būdingos vakcinų kūrimo pandemijos metu problemos, randami jų sprendimai bei atsakymai į aktualius visuomenės sveikatos klausimus. Europos Komisija siekia pasitelkti VACCELERATE ilgalaikiam vakcinų kūrimo pajėgumų didinimui.
Atsakingas VUL Santaros klinikų padalinys: Infekcinių ligų centras
Projekto puslapis https://vaccelerate.eu/
Lietuvoje jau veikia VACCELERATE savanorių dalyvauti klinikiniuose tyrimuose registras
Santaros klinikos įgyvendina Europos Sąjungos 2021-2027 metų mokslinių tyrimų ir inovacijų finansavimo programos Europos Horizontas (angl. Horizon Europe) koordinavimo ir paramos veiksmų (angl. Coordination and Support Actions) projektą „4.UNCAN.eu“. 2023 m. kovo 29-30 d. Barselonoje vyko pirmas darbo grupės susitikimas. Santaros klinikos koordinuoja Lietuvos (Nacionalinio vėžio instituto, LSMUL Kauno klinikų) dalyvavimą. Susitikime kaip Lietuvos atstovai dalyvavo S. Jarmalaitė (NVI) ir A.Gulla (VUL Santaros klinikos). Buvo apsvarstytos dvi projekto temos: diagnostika ir jautrumas bei atsparumas gydymui.
Kitas darbo grupės susitikimas įvyko Romoje, 2023 m. gegužės mėn. 22-23 d. Kaip Lietuvos ekspertai dalyvavo: J. Rascon ir A. Gulla. Buvo vystomos likusios trys projekto temos: vaikų vėžys, vėžys ir senėjimas bei pasveikusiųjų priežiūra. A.Gulla moderavo apskritojo stalo diskusijas: „Diagnosis“ – pirmojo susitikimo Barselonoje ir „Diversity“ – antrojo susitikimo Romoje metu.
CraNE bendrieji veiksmai
Naujausias Europos projektas vėžio srityje
Bendruosius veiksmus CraNE-JA (pilnas projekto pavadinimas: Visapusiškų vėžio centrų tinklas - parengiamoji veikla, susijusi su nacionalinių visapusiškos vėžio priežiūros centrų kūrimu ir ES tinklų kūrimu) buvo pasiūlyta finansuoti atsižvelgiant į Europos kovos su vėžiu plano „Europa prieš vėžį" 5 pagrindinį tikslą, kuriame nustatyta, kad Europos Komisija iki 2025 m. sukurs ES tinklą, jungiantį pripažintus nacionalinius išsamius vėžio centrus kiekvienoje valstybėje narėje. Europos kovos su vėžiu planu siekiama užtikrinti, kad iki 2030 m. 90 proc. reikalavimus atitinkančių pacientų turėtų galimybę patekti į tokius centrus. Kad būtų lengviau sukurti tokį ES tinklą, CraNE JA rengia būtinas išankstines sąlygas, administracines, profesines ir susijusias su kokybiška veikla. Tai būtina siekiant palengvinti esamų CCC integraciją ir padėti valstybėms narėms, kurioms dar reikia sukurti ir sertifikuoti tokius centrus. CraNE JA taip pat pateiks tvarumo ir įgyvendinamumo vertinimą, taip pat susies ES CCC ir CCC tinklo kūrimą atskirose valstybėse narėse su nacionalinių ir regioninių kompleksinės vėžio priežiūros tinklų (CCCN) kūrimu. Taip bus atsižvelgta į esamus organizacinius ir funkcinius vėžio priežiūros modelius ir jie bus įtraukti į siūlomą sprendimą. Daugumoje ES valstybių narių CCC tapo svarbiais pažangios vėžio priežiūros, mokslinių tyrimų ir švietimo paslaugų teikėjais. Įvairiose šalyse jų skaičius skiriasi, tačiau apskritai daugumoje ES valstybių narių yra bent vienas CCC.
Pagrindinis „CraNE JA" tikslas - sukurti ES jau veikiančių ir naujai įsteigtų CCC tinklą, kad būtų remiamas kokybiškas ankstyvosios diagnostikos, atrankinės patikros, diagnozės nustatymo, gydymo, paramos išgyvenusiems vėžį, mokslinių tyrimų ir vėžio specialistų mokymo įgyvendinimas.
Konkretūs CraNE JA tikslai yra šie:
1. Patvirtinti CraNE JA rezultatų tvarumą, siekiant ateityje juos įgyvendinti vėžio priežiūros struktūrose ES valstybėse narėse.
2. Sukurti ES nacionalinių onkologijos centrų tinklą, kad būtų pagerinta vėžio priežiūra ir išvengta nepriimtinų skirtumų, kurie šiuo metu egzistuoja visoje ES.
3. Toliau plėtoti visapusiškos aukštos kokybės priežiūros CCCN prieinamumą visoms Europos valstybėms narėms ir suderinti aukštus vėžio priežiūros standartus visose kokybę užtikrinančiose įstaigose, daugiausia dėmesio skiriant priežiūros ir mokslinių tyrimų sąsajoms (CCCN ir CCC).
4. Sukurti sutartinį modelį, skirtą tiek atskiriems centrams, tiek universitetų ar bendrųjų ligoninių padaliniams priklausantiems centrams.
5. Nustatyti ir išanalizuoti dabartinę praktiką ir organizavimo modelius realioje aplinkoje kaip pagrindinius orientyrus siekiant įvertinti, kaip kokybiška priežiūra ir moksliniai tyrimai yra prieinami visiems vėžiu sergantiems pacientams tam tikrame regioniniame ir vietiniame lygmenyje taikant tinklų kūrimo modelius.
2022 m. lapkričio 3 d. Slovėnijos Respublikos nuolatinėje atstovybėje Briuselyje įvyko įvadinis CraNE JA susitikimas. Projektas oficialiai pradėtas įgyvendinti 2022 m. spalio 1 d. CraNE JA vienija 25 kompetentingas institucijas ir 19 asocijuotųjų subjektų iš 25 skirtingų šalių, iš viso pažymint 44 partnerius. CraNE JA partneriai turi unikalias galimybes įgyvendinti CCC tinklą Europoje. Tikslinė „CraNE JA" grupė - tai pagrindiniai dalyviai, kuriems ateityje bus aktuali CCC tinklo plėtra: valstybių narių atstovai, CCC tinklai, Europos organizacijos ir ekspertai. Pacientų advokatai ir atstovai įtraukiami į darbo paketų (WP) darbą ir jiems atstovaujama suinteresuotųjų šalių forume. JA vadovaujama taikant tradicinius projektų valdymo metodus, kuriuos koordinatorius Slovėnijos Respublikos Nacionalinis visuomenės sveikatos institutas-NIJZ papildo savo didele kitų vėžio srities JA koordinavimo patirtimi (EPAAC, CanCon ir iPAAC) ir naujais projektų valdymo programinės įrangos sprendimais. Koordinatorius taip pat atsakingas už išorinį koordinavimą su kitais glaudžiai susijusiais projektais, tokiais kaip JANE ir UNCAN.eu. CraNE JA iš viso organizuojamas pagal aštuonias darbo grupes, iš kurių keturios yra standartinės, o keturios - pagrindinės projekto turinio užduotys. Keturių horizontaliųjų darbo grupių veiklą vykdys Slovėnija - WP1 (koordinavimas), Graikija - WP2 (sklaida), Rumunija ir Kroatija - WP3 (vertinimas), o WP4, susijusią su tvarumu, kartu vykdys Belgija ir Lenkija. Pagrindinių darbo grupių darbą galima vertinti kaip dvi darbo grupių poras. Kitaip tariant, WP5 (ES CCC, tinklas), kuriam vadovauja Italija, ir WP7 (Sistema ir kriterijai, leidžiantys įgyvendinti KKS ES tinkle), kuriam vadovauja Prancūzija ir Norvegija, atstovauja darbui, susijusiam su ES CCC tinklu, kur WP5 pateikia teorinę, praktinę ir administracinę sistemą, o WP7 pateikia priežiūros standartų, mokslinių tyrimų, švietimo ir mokymo užduotis. Jos papildo viena kitą ir yra glaudžiai koordinuojamos. Kita vertus, WP 6 (Visapusiškos, aukštos kokybės vėžio priežiūros organizavimas CCCN), kuriam vadovauja Vokietija, ir WP 8 (Vienoda prieiga prie aukštos kokybės priežiūros ir mokslinių tyrimų: tinklai CCC kontekste), kuriam vadovauja Ispanija, daugiausia dėmesio skiria CCCN. 6 darbo grupėje bus išsamiau aptariami CCCN priežiūros standartai ir kokybė bei jų santykiai su CCC, o 8 darbo grupėje daugiausia dėmesio bus skiriama skirtingiems CCCN organizaciniams modeliams ES valstybėse narėse, įskaitant jų santykių su atitinkamais CCC skirtumus.
VšĮ Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos šiame projekte dalyvauja kaip afilijuotas narys. Lietuvos atstovavimą koordinuoja LR Sveikatos apsaugos ministerija. Įstaiga yra įsitraukusi į šiuos darbo paketus:
- WP 1 KOORDINAVIMAS (angl. COORDINATION)
- WP 2 SKLAIDA (angl. DISSEMINATION)
- WP 3 VERTINIMAS (angl. EVALUATION)
- WP4 TVARUMAS (angl. SUSTAINABILITY)
- WP 5 ES VISAPUSIŠKO VĖŽIO CENTRŲ TINKLAS: SUDĖTIS, VALDYMAS, PRISIJUNGIMO PROCESAS IR FUNKCIONAVIMAS (angl. THE EU NETWORK OF COMPREHENSIVE CANCER CENTERS: COMPOSITION, GOVERNANCE, JOINING PROCESS AND FUNCTIONING)
Aktyviausias įsitraukimas yra į 5 darbo paketo (WP5) veiklas. Pagrindinis dalyvaujantis asmuo iš Santaros klinikų pusės yra Vėžio koordinavimo centro vadovė Prof. Jelena Rascon.
Dvejus metus truksiančiam projektui „CraNE JA" finansavimą pagal 2021-2027 m. ES sveikatos programą (EU4Health) skyrė Europos Sąjunga per Europos sveikatos ir skaitmeninę vykdomąją agentūrą (HaDEA).
Literatūra:
Europos Komisija, 2021 m. Europos kovos su vėžiu planas: Naujas ES požiūris į prevenciją, gydymą ir priežiūrą. Prieiga per internetą: https://health.ec.europa.eu/system/files/2022-02/eu_cancer-plan_en_0.pdf.
CraNE bendrųjų veiksmų techninis aprašymas. EU4Health programa (EU4H) 2022.
Parengė Marjetka Jelenc, CraNE JA koordinavimo grupė
- individualizuota pirminė prevencija;
- išgyvenusiųjų priežiūra;
- paliatyvioji slauga;
- ominės technologijos;
- aukštųjų technologijų ištekliai medicinoje;
- vienas ar daugiau sudėtingų ir blogos prognozės vėžio (-ių) atvejų;
- vėžiu sergantys paaugliai ir jauni suaugusieji (15–39 metų vėžio diagnozės nustatymo metu).
Projektas ,,Ankstyvas hematologinių piktybinių navikų nustatymas ir atrankinė patikra (Sanguine)“ (angl. Early detection and screening of hematological malignancies (Sunguine)
Kvietimas: HORIZON-MISS-2021-CANCER-02
Tema: HORIZON-MISS-2021-CANCER-02-01
Projekto numeris: 101097026
Projekto koordinatorius: TEL AVIV UNIVERSITY, Izraelis
Konsorciumą sudaro šių šalių partneriai: Izraelis, Lietuva, Belgija, Vokietija, Čekija, Ispanija, Lietuva.
Projektui skirtas finansavimas: 8 478 000.00 EUR
VULSK biudžeto dalis: 487 125.00EUR
Projekto trukmė: 36 mėn.
Projekto pradžia: 2023 sausio 1 d.
Projekto santrauka: SANGUINE projektas skirtas hematologiniams piktybiniams navikams diagnozuoti. Projektas pristato naują minimaliai invazinį kraujo testavimą, kuris nustato ir klasifikuoja hematologinius piktybinius navikus. Kraujo testavimas yra grindžiamas - nustatyti periferines kraujo ląsteles su DNR ir be DNR ląstelių. Pagal sukurtą mikromasyvą – HemaChip, bus atliekamas tiesioginis epigenetinių fluorescencijos ženklų žymėjimas panaudojant paciento DNR. SANGUINE komandą sudaro visapusiška ir stipri ekspertų komanda, kuri spręs sukurto diagnostinio tyrimo medicininius, technologinius ir socialinius sprendimus. Projekto medicinos sritis apims klinikinius tyrimus bei technologijų plėtrą. Projekto metu bus įsigyti reagentai, HemaChips ir duomenų analizės programinė įranga.
Projektas „Viso gyvenimo nutukimo prevencija, anksti nustatant rizikos veiksnius, prognozes ir intervenciją (eprObes)“ (angl. Preventing lifetime obesity by early risk-factor identification, prognosis and intervention (eprObes))
Kvietimas: HORIZON-HLTH-2022-STAYHLTH-01-two-stage
Projekto tipas: HORIZON-RIA
Projekto numeris: 101080219
Projekto koordinatorius: CONSORCIO CENTRO DE INVESTIGACION BIOMEDICA EN RED M.P (CIBER)., Ispanija
Konsorciumą sudaro šių šalių partneriai: Lietuva, Ispanija, Vokietija, Danija, Prancūzija, Turkija, Belgija, Estija.
Projektui skirtas finansavimas: 9 875 071.25EUR
VULSK biudžeto dalis: 406 937.50 EUR (finansavimo intensyvumas 100%)
Projekto trukmė: 60 mėn.
Projekto pradžia 2023 gegužės 1 d.
Projekto santrauka: Nutukimas yra viena iš pagrindinių grėsmių gyventojų sveikatai visame pasaulyje, kurios paplitimas per pastaruosius dešimtmečius nuolat didėja. Taigi, norint išvengti viso metabolizmo spektro, būtina sukurti veiksmingą strategiją, antsvorio komplikacijoms mažinti. Suaugusiųjų nutukimas dažniausiai kyla dėl ankstyvo brendimo, įskaitant patofiziologinius ir psichologinius veiksnius, atsirandančius nėštumo, kūdikystės ir (arba) paauglystės laikotarpiu. Tokių ankstyvų patogeninių mechanizmų ir medžiagų apykaitos ligų žymenų identifikavimas yra labai svarbus kūno svorio profilaktikai vėlesniame gyvenime.
EprObes (ankstyvai nutukimo prevencijai) yra daugiadisciplinis, į pacientą orientuotas projektas, apimantis klinikinius tyrimus, skirtas įvairiems brendimo laikotarpiams, tiriantis pacientų psichinę sveikatą, gyvenimo būdą ir elgesį, taip pat tinkamų ikiklinikinių modelių mechaninės analizės, kurių tikslas yra apibrėžti veiksmingas aktyvios prevencijos strategijas. Daugiafunkciniai tyrimai ir integrali eprObes duomenų analizė, leis apibrėžti prevencines priemones ir intervenciją į gyvenimo būdą, jog būtų išvengta per didelio kūno svorio padidėjimo ir visą gyvenimą trunkančių medžiagų apykaitos komplikacijų abiem lytims. Projektas skirtas aktyviai nutukimo prevencijai per visą gyvenimą, ypatingą dėmesį skiriant ankstyvajam vystymuisi, nuo prenatalinio (įskaitant pastojimą) iki brendimo laikotarpių, ir maitinimosi elgsenos veiksnius.
Projektas ,,Orphanet duomenys retoms ligoms 2 (od4rd2) – (od4rd2)“ vykdymo ir administravimo grupėje“ (angl. Orphanet Data for Rare Diseases 2)
Kvietimas: EU4H-2022-DGA-IO1-IBA
Projekto tipas: EU4H-2022-DGA-IO1-IBA-01
Projekto numeris: 101110100
Projekto koordinatorius: INSTITUT NATIONAL DE LA SANTE ET DE LA RECHERCHE MEDICALE (INSERM), PARIS, France
Konsorciumą sudaro šių šalių partneriai: Prancūzija, Austrija, Belgija, Bulgarija, Čekija, Vokietija, Estija, Ispanija, Suomija, Airija, Italija, Latvija, Lietuva, Nyderlandai, Norvegija, Lenkija, Portugalija, Rumunija, Švedija, Slovėnija.
Projektui skirtas finansavimas: 5 724 325.59 EUR
VULSK biudžeto dalis: 141 975.09 EUR
Projekto trukmė: 33 mėn.
Projekto pradžia 2023 balandžio 1 d.
Projekto santrauka: Sveikatos informacinės sistemos yra sudėtingos dėl kodavimo bei priemonių nevienalytiškumo. Orphanet projekto metu, bus siekiama tinkamai įgyvendinti kodavimo praktikos gaires, ko pasėkoje duomenų kokybė ir prieinamumas bus lengviau pasiekiamas, bei suprantamas šiuolaikinėje medicinoje. Siekiant įgyvendinti šiuos poreikius, svarbu išlaikyti Orphanet retų ligų nomenklatūrą, ir tobulinti ją remiantis gerai organizuota ir struktūrizuota retųjų ligų patirtimi. Laikantis geros kodavimo praktikos gairių, ,,Orphanet“ projekte bus sudaromos - techninės komandos su partneriais, kurios būtinos norint tinkamai įgyvendinti projektą Taip pat projekto metu planuojama įsteigti Nacionalinių Orphanet nomenklatūros centrų tinklą iš 19 valstybių.
CHIP-AML22 – „Geresnė diagnostika ir išgyvenamumas visiems vaikams, sergantiems ūmine mieloblastine leukemija ir gydomiems per NOPHO-DB-SHIP konsorciumą; Europos bendradarbiavimas“ (angl. Improved diagnostics and survival for all children with Acute Myeloid Leukemia treated within the NOPHO-DB-SHIP consortium; a cross-European collaboration)
Projekto Nr. 101079988
Programa: EU4Health Programme (EU4H), kvietimas: EU4H-2021-PJ2, tema: EU4H-2021-PJ-15
Projekto vertė: 2 993 152.73 (finansuojama 80% 2 394 522.13) Eur iš jo VUL SK projekto biudžetas: 69 800.38 (55 840.30) Eur,
Atsakingas VUL Santaros klinikų padalinys: Vaikų onkohematologijos centras, vaikų kaulų čiulpų transplantacijos poskyris
Projekto vadovas: Ramunė Pasaulienė
Projekto tikslas – rasti tikslinius gydymo būdus vaikams, sergantiems ūmine mieloidine leukemija (AML).
CHIP-AML22 konsorciumas siekia sutelkti dėmesį į tris pagrindines sritis:
1. Genetinį leukeminių ląstelių profiliavimą, siekiant nustatyti pacientų pogrupius, turinčius prognostinius rodiklius, o tai gali padėti pagerinti rizikos grupių įvardinimą konsorciume.
2. Pritaikyti tikslinius gydymo būdus, pagrįstus genų aktyvumo informacija, gauta iš naujos kartos sekos nustatymo ir leukeminių ląstelių transkripto analizės.
3. Pažangaus gydymo ir jo atsako vertinimo įgyvendinimą siekiant toliau gerinti gydymo rezultatus.
Įgyvendinant šias pagrindines sritis, siekiama pagerinti bendrus visų vaikų, sergančių AML, gydomų NOPHO-DB-SHIP (Šiaurės-Nyderlandų-Belgijos-Ispanijos-Hong-Kongo-Izraelio-Portugalijos) konsorciumo, rezultatus. Projekto išvados gali suteikti vertingų įžvalgų platesnei pacientų grupei, įskaitant tuos, kurie serga suaugusiųjų AML.
Daugiau informacijos: https://vard.skane.se/en/skane-university-hospital/about-us/news/children-with-leukaemia-to-gain-access-to-equal-treatment-via-european-project-coordinated-by-skane-university-hospital/
Projekto koordinatorius: SKÅNES UNIVERSITY HOSPITAL (Švedija)
Projekto partneriai:
SIHTASUTUS TALLINNA LASTEHAIGL (Estija)
BERNU KLINISKA UNIVERSITATES SLIMNICA VALSTS SIA (Latvija)
VIESOJI ISTAIGA VILNIAUS UNIVERSITETO LIGONINE SANTAROS KLINIKOS (Lietuva)
OSLO UNIVERSITETSSYKEHUS HF (Norvegija)
FUNDACION PARA LA INVESTIGACION DEL HOSPITAL UNIVERSITARIO LA FE DE LA COMUNIDAD VALENCIANA (Ispanija)
PRINSES MAXIMA CENTRUM VOOR KINDERONCOLOGIE BV (Nyderlandai)
AARHUS UNIVERSITETSHOSPITAL (Danija)
REGION HOVEDSTADEN (Danija)
PIRKANMAAN SAIRAANHOITOPIIRIN KUNTAYHTYMA (Suomija)
UNIVERSITEIT GENT (Belgija)
LANDSPITALI UNIVERSITY HOSPITAL (Islandija)
VÄSTRA GÖTALANDSREGIONEN (Švedija)
INSTITUTO PORTUGUES DE ONCOLOGIA DO PORTO FRANCISCO GENTIL, EPE (Portugalija)
Projekto pradžia – 2022 m. lapkričio 1 d.
Projekto pabaiga – 2025 m. spalio 31 d.
JAPreventNCD: Vėžio ir kitų neinfekcinių ligų prevencija – veiksmai, susiję su sveikatą lemiančiais veiksniais (angl.Cancer and other NCDs prevention –action on health determinants).
Projekto numeris: 101128023
Projekto akronimas: JAPreventNCD
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos EU4Health programos Europos lėšomis
Šaukimas: EU4H-2022-JA-IBA
Tema: JA EU4H-2022-JA-02
Projekto koordinatorius: HELSEDIREKTORATET, Norvegija
Projekto pradžia: 2024 m. sausio 01 d.
Projekto pabaiga: 2027 m. gruodžio 31 d.
Trukmė: 48 mėnesiai
Projekto vertė: 95 523 718,92 EUR
Projekto koordinatorius: VUL Santaros klinokose: Prof. E. Preikšaitienė
Projektas „SKAITMENINĖ INFRASTRUKTŪRA ONKOLOGIJAI EUROPOJE – DIGIONE I3“
Kvietimas: I3-2021-INV1
Projekto tipas: 3-2021-INV1-DIGIT
Projekto numeris: 101115081
Projekto koordinatorius: DIGITAL INSTITUTE FOR CANCER OUTCOMES RESEARCH (DGCR), Belgija
Konsorciumą sudaro šių šalių partneriai: Belgija, Čekija, Estija, Vokietija, Airija, Italija, Nyderlandai, Lenkija.
Projektui skirtas finansavimas: 8 657 347, 04 EUR
VUL Santaros klinikų biudžeto dalis: 96 228. 69 EUR
Projekto trukmė: 30 mėn.
Projekto pradžia: 2023 lapkričio 10 d.
Projekto santrauka: Onkologijos srities mokslininkai, visame pasaulyje ieško sprendimų ir būdų, kaip pagerinti pacientų sergančių onkologine liga gyvenimo kokybę, todėl šiuolaikiniai tyrimai, diagnostika, sveikatos sistemos analizė, remiantis realiais duomenimis, pagerintų greitesnį vėžio ištyrimą bei nustatymą. Todėl šio projekto metu, bus kuriamas Europos skaitmeninis duomenų tyrimų tinklas, siejantis įprastinius klinikinius duomenis su molekulinių tyrimų informacija. Mokslininkai, standartizuotų duomenų pagalba, galės greičiau ištirti onkologinės ligos priežastis. Standartizuoti sutvarkyti duomenys, bus atitinkantys GDPR reikalavimus, kas leis pagerinti teikiamų paslaugų kokybę ir įgalins dalyvavimą skaitmeninių onkologijos tyrimų paslaugų teikime, tokiuose kaip pragmatiniai preciziniai klinikiniai tyrimai, realaus laiko duomenų tyrimai.
Projektas ,,BENDRIEJI VEIKSMAI DĖL ERT INTEGRAVIMO Į NACIONALINES SVEIKATOS PRIEŽIŪROS SISTEMAS (JARDIN)“
Kvietimas: EU4H-2022-JA-05
Projekto tipas: EU4H Project Grants
Projekto numeris: 101129863 – JARDIN
Projekto koordinatorius: MEDIZINISCHE UNIVERSITAET WIEN (MUW), Austrija.
Konsorciumą sudaro šių šalių partneriai: Belgija, Bulgarija, Kipras, Čekija, Vokietija, Danija, Estija, Graikija, Ispanija, Suomija, Prancūzija, Kroatija, Vengrija, Airija, Italija, Liuksemburgas, Latvija, Malta, Nyderlandai, Lenkija, Portugalija, Rumunija, Švedija, Slovėnija, Slovakija.
Projektui skirtas finansavimas: 18 811 231.78 EUR
VUL Santaros klinikų biudžeto dalis: 409 326.36 EUR
Projekto trukmė: 36 mėn.
Projekto pradžia: 2024 m. kovo 1 d.
Projekto santrauka. Projekto metu, bus siekiama atkreipti dėmesį į sklandesnį Europos informacinių tinklų (ERT) integravimą į nacionalines sveikatos priežiūros sistemas. Pagrindinis projekto įgyvendinimo siekis, kurti kokybės užtikrinimo modelį bei pacientų kelius. Taip pat dėmesys bus skiriamas į nacionalinių referencinių tinklų ir nediagnozuotų ligų programų arba lygiaverčių tarpusavyje susijusių strategijų kūrimą su ERN. Projekto rėmuose, bus prisidedama prie duomenų valdymo gerinimo, siekiant galiausiai sukurti regioninių, nacionalinių ir Europos sveikatos duomenų tinklą. Be to, sieksime parengti sistemingos sklaidos strategijas apie ERN, ypatingą dėmesį skiriant pacientams ir medikų bendruomenei.
eCAN (angl. Strengthening eHealth for Cancer Prevention&Care) – bendrieji veiksmai sveikatos priežiūros sistemoms, stiprinant e-sveikatą, įskaitant telemediciną ir nuotolinį stebėjimą vėžio priežiūros ir stebėsenos srityse.