Onkogenetikos ir paveldimo vėžio koordinavimo centras (angl. Oncogenetics and Hereditary Cancer Coordination Center) VUL Santaros klinikose buvo įsteigtas 2012 metais, o 2015 metais buvo perorganizuotas į Paveldimo vėžio kompetencijos centrą (PVKC).

VUL Santaros klinikų Konsultacijų poliklinikoje (Santariškių g. 2, 519 kab.) ambulatoriškai teikiamos specializuotos genetinės konsultacijos dėl paveldimo polinkio susirgti vėžiu. Tai gydytojo genetiko (onkogenetiko),  besispecializuojančio paveldimo vėžio – krūties, kiaušidžių, storosios žarnos ir kitų retų sindromų - genetikos srityje, konsultacijos.

VUL Santaros klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro Molekulinės medicinos laboratorijoje atliekami onkogenetiniai molekuliniai paveldimo vėžio tyrimai taikant naujausias diagnostines technologijas – naujos kartos sekoskaitą (angl. Next Generation Sequencing).

Kuo mes ypatingi
Paveldimo vėžio kompetencijos centras (KC) yra vienintelė vieta Lietuvoje ir Baltijos šalyse, besispecializuojanti paveldimo vėžio srityje ir teikianti plačiausias genetinių tyrimų ir priežiūros paslaugas nuo 2007 metų. Kompetencijos centro pacientų stebėsenos sistemoje yra per 1000 asmenų, kuriems genetiškai patvirtintas polinkis sirgti onkologinėms ligoms, per metus atliekama apie 700 molekulinių genetinių tyrimų, suteikiama apie 1000 onkogenetinių konsultacijų. Paveldimo vėžio KC yra kandidatas tapti ERN-GENTURIS – Europos retų genetinių vėžių referencijos tinklo nariu.

Paveldimo vėžio kompetencijos centras aktyviai bendradarbiauja su užsienio mokslininkais paveldimo vėžio srityje. Centro koordinatorius dr. Ramūnas Janavičius yra tarptautinio BRCA1/2 genų modifikatorių tyrėjų konsorciumo (Kembridžo universitetas, D. Britanija, Kvynslendo universitetas, Australija) narys ir pagrindinis tyrėjas); Lietuvos-Latvijos paveldimo krūties ir kiaušidžių vėžio konsorciumo (Baltic Familial Breast-Ovarian Cancer Consortium) įkūrėjas.

Kompetencijos centras bendradarbiauja su Dresdeno technikos universitetu (Vokietija), Milano vėžio institutu (Italija), Mančesterio, Kembridžo universitetais (D. Britanija) ir kt.
Paskutinį kartą redaguota: 2020-09-24
Į viršų