Anesteziologijos, intensyviosios terapijos ir skausmo gydymo centro vadovas – prof. Tomas Jovaiša

Anesteziologijos, intensyviosios terapijos ir skausmo gydymo centro
veiklos tikslas – teikti aukščiausio lygio savalaikes, tinkamos kokybės ir saugias anestezijos ir intensyviosios terapijos bei skausmo gydymo paslaugas pacientams, kuriems atliekamos chirurginės operacijos ir diagnostinės procedūros, yra sutrikusios gyvybinės organizmo funkcijos, vykdyti akademinę veiklą bei mokslinius anesteziologijos, intensyviosios terapijos ir skausmo gydymo srities tyrimus.

 

Vaikų anesteziologijos-reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrius
Skyriaus vedėja Asta Bliūdžiūtė
Vaikų anesteziologijos-reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje nuskausminami ir gydomi vaikai, kuriems atliekamos širdies operacijos ir diagnostinės bei gydomosios procedūros. Tai pat gydomi vaikai po inksto transplantacijos, kraujagyslių, LOR operacijų. Taikomas ekstramembraninės oksigenacijos (EKMO) gydymo metodas naujagimiams, sergantiems sunkia įgimtos diafragmos išvaržos forma.

Tai yra vienintelis skyrius Lietuvoje, kuriame gydomi vaikai per ir po širdies operacijų, atliekama širdies transplantacija bei taikomi pagalbinės kraujotakos metodai (EKMO ir kt.) naujagimiams bei vaikams. Per metus atliekama apie 200 širdies operacijų. 2009 metais, remiant Lietuvos Respublikai ir „Norway Grants“ fondui, skyriaus patalpos ir medicinos aparatūra buvo iš esmės atnaujinti.
I anesteziologijos skyrius

Skyriaus vedėjas Jonas Špūras

Skyrius teikia anestezijos ir ankstyvos pooperacinės priežiūros bei skausmo malšinimo pooperaciniu laikotarpiu paslaugas pilvo, kraujagyslių chirurgijos, nefrourologijos ir urologijos, ortopedijos-traumatologijos, dienos chirurgijos pacientams, atliekant organų transplantacijas (kepenų, kasos ir inksto komplekso, inkstų).

Skyrius taip pat atlieka anesteziją įvairių diagnostinių (magnetinio branduolių rezonanso, kompiuterinės tomografijos), mažai invazyvių (endoskopinės – gastroskopijos, kolonoskopijos) bei intervencinių radiologinių procedūrų metu. Atliekama apie 12 000 anestezijų per metus – ir planine, ir skubos tvarka (30 proc.) operuojamiems pacientams. Didelę dalį operuojamųjų sudaro ypač sunkios būklės pacientai (sergantys sepsiu, dauginiu organų disfunkcijos sindromu), atliekamos anestezijos didelės apimties operacijų metu – žarnyno, kepenų, kasos rezekcijos, intraoperacinės chemoterapijos, išplėstinėms urologinėms, kraujagyslių, sąnarių endoprotezavimo.

Skyriuje taikomi naujausi anesteziologijos mokslo pasiekimai, analgezijai operacijos metu bei pooperaciniam nuskausminimui užtikrinti, atliekama vis daugiau regioninės anestezijos procedūrų kontroliuojant sonoskopu. Ypatingas dėmesys skiriamas transplantacijoms – kepenų, inkstų bei kasos komplekso, inkstų.

Skyriuje vyksta gydytojų rezidentų, slaugytojų, medicinos studentų mokymas, atliekami moksliniai tyrimai.
II anesteziologijos skyrius

Skyriaus vedėjas Karolis Urbonas

Skyriuje atliekamos aukštos kvalifikacijos anestezijos įvairių širdies operacijų ir intervencijų metu – 1500 anestezijų per metus. Iš jų 800 su dirbtine kraujo apytaka. Skyriuje taikomos nejautros sudėtingų elektrofiziologinių procedūrų (100 per metus), modernių hibridinių operacijų (30–40 per metus) metu atliekant perkateterines vožtuvų implantavimo, prieširdžių pertvaros defektų uždarymo procedūras bei širdies kairiojo skilvelio aneurizmų plikacijas.

Skyriaus gydytojai užtikrina ekstrakorporinės membraninės oksigenacijos (EKMO) taikymą kritinių būklių pacientams, besigydantiems operacinėse ir visose ligoninės reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose. EKMO skyriaus personalas taiko esant kritiniam širdies nepakankamumui, kvėpavimo nepakankamumui ar užsitęsusio gaivinimo metu.
III anesteziologijos skyrius

Skyriaus vedėjas Tomas Vaišnoras

Skyrius teikia anestezijos ir ankstyvos pooperacinės priežiūros bei skausmo malšinimo gimdymo, pooperaciniu laikotarpiu paslaugas akušerijos, ginekologijos, vaisingumo klinikos, ausų, nosies ir gerklės ligų, akių ligų stacionaro ir dienos chirurgijos pacientams, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos, neurochirurgijos, organų transplantacijų (ragenos) operacijų metu. Skyriaus gydytojai atlieka anestezijas įvairių diagnostinių bei gydymo procedūrų (magnetinis branduolių rezonansas, kompiuterinė tomografija, angiografija) bei mažai invazyvių procedūrų (endoskopinės – gastroskopijos, kolonoskopijos) metu.

Čia atliekama apie 12 000 anestezijų per metus – tiek planine, tiek skubos tvarka operuojamiems pacientams. Ypač didelis dėmesys skiriamas anestezijai multidisciplininių, t.y. tokių, kuriose operuoja kelių sričių chirurgų komanda, neurochirurginių operacijų metu. Taikomi naujausi anesteziologijos mokslo pasiekimai, plečiamas regioninės anestezijos būdų, atliekamų kontroliuojant sonoskopu, pritaikymas neurochirurgijoje, plastinėje ir rekonstrukcinėje chirurgijoje, ginekologijoje ir akušerijoje, analgezijai operacijos metu bei pooperaciniam ir gimdymo skausmui malšinti. Taip siekiama sumažinti anestezijai naudojamų stipriai veikiančių farmakologinių preparatų šalutinius bei nepageidaujamus poveikius, o pasireiškus šiems poveikiams, naudojamas visas šiandieninėje farmakologijoje įmanomas vaistų-antagonistų arsenalas, skirtas stipriai veikiančių vaistų poveikiui sumažinti ar nutraukti. 
Skausmo medicinos centras
Skyriaus vedėjas dr. Alfredas Vaitkus
Skausmo medicinos centre konsultuojami ir gydomi pacientai dėl įvairių užsitęsusio skausmo sindromų. Didžiajai daliai jų nustatomi nugaros (~60 proc.) ir sąnarių (~30 proc.) skausmo sindromai, rečiau – skausmai dėl nervų sistemos pažeidimų, skausmai po traumų ir operacijų bei onkologines ligas (~5-6 proc.) lydintys skausmai.
Skausmo medicinos centras teikia šias specializuotas skausmo diagnozavimo ir gydymo paslaugas:
  • skausminių sindromų diferencinę diagnostiką taikant diagnostines blokadas; 
  • konsultacijas dėl medikamentinio skausmo gydymo; 
  • invazines skausmo malšinimo procedūras;
  • komandinį konsultavimą, atliekamą gydytojo, medicinos psichologo ir slaugytojo.
Skyriuje atliekamos įvairios invazinės skausmo malšinimo procedūros: trigerinių taškų injekcijos, epidurinės steroidų injekcijos, injekcijos šalia nugaros nervų šaknelių, periferinių ir simpatinės nervų sistemos nervų, radiodažninės, cheminės ir kriodestrukcinės denervacijos procedūros, pulsinė radiodažninė terapija, vaistų mėginiai. Invazinės procedūros atliekamos taikant rentgeno, ultragarso ar nervų stimuliatorių kontrolę.

Skausmo medicinos centro gydytojai bendradarbiauja ir esant indikacijoms konsultuojasi su fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojais, gydytojais radiologais, neurologais, neurochirurgais, ortopedais, kraujagyslių chirurgais, onkologais ir kitų sričių specialistais.

Centre vyksta medicinos studentų, slaugytojų ir gydytojų rezidentų mokymas, atliekami moksliniai tyrimai.

Svarbi informacija dėl išankstinės registracijos į Skausmo medicinos centrą:

Skausmo medicinos centre konsultuojami pacientai tik iš anksto užsiregistravę ir turintys galiojančius siuntimus iš savo gydančių gydytojų pagal gyvenamąją vietą.

Ambulatorinių pacientų išankstinė registracija į Skausmo medicinos centrą atliekama bendrojoje Konsultacinės poliklinikos registratūroje.

Registruotis galima šiais būdais: 

Išankstinė pacientų registratūra visą parą – https://ipr.esveikata.lt/

Konsultacijų poliklinikos išankstinė registratūra: tel. 852501717 (darbo laikas: I-IV 7-17 val., V 7-16 val.) Prieššventinę dieną darbo laikas trumpinamas viena valanda.* 

* jei nesiseka prisiskambinti, maloniai prašome registruotis internetu https://ipr.esveikata.lt/. 

Atvykus paskirtą dieną konsultacijai su siuntimu bei asmens dokumentu reikia eiti tiesiai į Skausmo medicinos centro registratūrą (kab. B282). 

Skausmo medicinos centras - Santariškių g. 2, Vilnius. Vieta ligoninėje: B korpuso 2 aukšte (tarp Priėmimo skyriaus ir įėjimo į A korpusą). Telefonas pasiteirauti 85 236 5269

 
I intensyviosios terapijos skyrius

Skyriaus vedėja dr. Ingrida Lisauskienė

Skyriuje gydomi chirurginio ir terapinio profilio pacientai, sergantys kvėpavimo, nervų sistemos, pilvo organų ligomis. Nemažą dalį sudaro ypač sunkios būklės pacientai, sergantys sunkiu sepsiu ir dauginiu organų disfunkcijos sindromu, sunkiu nekroziniu pankreatitu, išsekę su įvairaus tipo mitybos nepakankamumu, nervine anoreksija, trumpos žarnos sindromu.
Skyriuje gydoma daugiau nei 1000 pacientų per metus. Jų gydymo sėkmė priklauso nuo modernių skyriuje taikomų gydymo būdų.

Be įprastinės hemodializės skyriuje taikomi šie gydymo metodai:
  • ilgalaikė pastovi inkstų pakaitinė terapija (hemofiltracija),
  • MARS – molekulinė adsorbcijos recirkulinė sistema (dirbtinės kepenys), 
  • bilirubino adsorbcija (kepenų dializė),
  • citosorbcija – uždegiminių mediatorių ir kepenų toksinų šalinimas.
Esant sunkiam kvėpavimo nepakankamumui taikoma NIV – neinvazyvi ventiliacija kauke, šalmu ar ventiliacija per didelės deguonies tėkmės kaniules. Negavus efekto – EKMO (ekstrakorporinė membraninė oksigenacija). Skyriuje daug dėmesio skiriama kritinių būklių pacientų mitybai, metabolizmo ir mitybos nepakankamumui įvertinti. Plačiai taikomi visi parenterinės ir enterinės mitybos būdai, rutiniškai taikomas bioimpedanso tyrimas ir nuolatinis netiesioginės kalorimetrijos monitoringas.
 
II intensyviosios terapijos skyrius

Skyriaus vedėjas Albinas Kalimavičius

Skyriuje gydomi pacientai po širdies ir krūtinės ląstos operacijų bei kritinių būklių pacientai, sergantys širdies ir plaučių ligomis. Šiame padalinyje per metus gydoma 2000 pacientų, kuriems teikiamos III lygio reanimacijos ir intensyviosios terapijos paslaugos, pasitelkiant naujausias stebėsenos ir gydymo technologijas: dirbtinę plaučių ventiliaciją, ekstrakorporinę membraninę oksigenaciją (EKMO), širdies skilvelius pavaduojančias sistemas, pakaitinę inkstų terapiją. Skyriuje vykdoma mokslinė ir akademinė veikla.

III intensyviosios terapijos skyrius

Skyriaus vedėjas dr. Šarūnas Judickas

Skyriuje gydomi pacientai po sunkių operacijų bei esantys kritinės būklės. Didžiąją dalį sudaro pacientai po sunkių neurochirurginių operacijų ar neurologinio profilio ligoniai: patyrę galvos smegenų insultą, sergantys epilepsija ir kt. Čia koncentruojami ir onkohematologinėmis ligomis sergantieji, kurių pagrindinės ligos gydymas komplikavosi sepsiu, transplantato prieš šeimininką liga ar kita sunkia patologija. Teikiamos sveikatos priežiūros paslaugos nėščiosioms, kurioms diagnozuojama sunki preeklampsija, eklampsija, HELLP sindromas ar kita patologija.

Skyriuje per metus gydoma apie 700 pacientų, iš kurių 30 proc. sudaro reanimacija III ir III-3 lygio ligoniai, apie 60 proc. – reanimacija II lygio pacientai.

Skyriuje taikomos naujausios stebėsenos ir gydymo technologijos. Pacientams, sergantiems dauginiu organų disfunkcijos sindromu, prieinamos visos įmanomos pakaitinės organų terapijos: hemodiafiltracija, dirbtinė plaučių ventiliacija, ekstrakorporinė membraninė oksigenacija (EKMO) ir kt.

Akademinė veikla yra neatsiejama skyriaus veiklos dalis. Čia vyksta studentų, gydytojų ir slaugytojų tobulinimas, aktyvi studentų mokslinės draugijos veikla, bendradarbiavimas su kitais ligoninės padaliniais.

Paskutinį kartą redaguota: 2023-04-14
Į viršų