Santariškių g. 2, 08661 Vilnius
tel. (+370) 5 236 5000
faks. (+370) 5 236 5111
info@santa.lt

      

SANTAROS KLINIKOS

VILNIAUS UNIVERSITETO LIGONINĖ

Skyriai, poskyriai ir ligos

Spausdinti

Pulmonologijos ir alergologijos centrą sudaro: 

• Pulmonologijos ir alergologijos skyrius (Santariškių g. 2);
• Intervencinės pulmonologijos ir kvėpavimo funkcinės diagnostikos skyrius (Santariškių g. 2);
• Vaistams jautrios tuberkuliozės skyrius (Žolyno g. 16);
• Vaistams atsparios tuberkuliozės skyrius (Širvio g. 5);
• Pulmonologo konsultacijų kabinetai Konsultacijų poliklinikoje (Santariškių g. 2 ir Žolyno g. 12);
• Alergologo ir klinikinio imunologo konsultacijų kabinetai Konsultacijų poliklinikoje (Santariškių g. 2);
• Alerginių ir imuninių ligų diagnostikos ir gydymo dienos stacionaras (Santariškių g. 2);
• Plaučių ir pleuros navikų chemoterapijos dienos stacionaras (Santariškių g. 2).

 

Edvardas Danila
Rolandas Zablockis
 Vygantas Gruslys  Asta Kaminskienė
Pulmonologijos ir alergologijos centro vadovas prof. Edvardas Danila Pulmonologijos ir alergologijos skyriaus vedėjas doc. Rolandas Zablockis Intervencinės pulmonologijos ir kvėpavimo funkcinės diagnostikos skyriaus vedėjas doc. Vygantas Gruslys Vaistams jautrios tuberkuliozės skyriaus vedėja Asta Kaminskienė
 Tatjana Paldauskienė  Regina Aleksonienė  Lina Lakickienė  Anželika Chomičienė
Vaistams atsparios tuberkuliozės skyriaus vedėja Tatjana Paldauskienė Vyresnioji gydytoja Regina Aleksonienė  Vyresnioji gydytoja Lina Lakickienė Vyresnioji gydytoja dr. Anželika Chomičienė

 

Pulmonologijos ir alergologijos skyrius. Pulmonologijos ir alergologijos skyrių sudaro Pulmonologijos ir alergologijos poskyris ir Intensyviosios pulmonologijos ir chemoterapijos poskyris. Skyriuje yra 42 stacionarinės lovos. Pulmonologijos ir alergologijos poskyryje visapusiškai ištiriami ir gydomi visomis plaučių ir alerginėmis ligomis sergantys pacientai, kurių būklė reikalauja hospitalizacijos, tačiau nėra kritiškai sunki.

Intensyviosios pulmonologijos ir chemoterapijos poskyrio specializacija – asmenų, sergančių pleuros ligomis, plautine hipertenzija ir miego apnėja ištyrimas, deguonies srauto asmenims, kuriems reikalinga deguonies terapija, parinkimas. Atliekama pleuros biopsija, pleuros ertmės drenavimas, pleurodezė ir kt. Šiame poskyryje daugiausiai gydomi ligoniai, sergantys plaučių vėžiu. Taip pat ligoniai, kurių būklė dėl plaučių ligos reikalauja intensyviosios terapijos ar būtina dirbtinė plaučių ventiliacija.

Intervencinės pulmonologijos ir kvėpavimo funkcinės diagnostikos skyrius. Intervencinės pulmonologijos ir kvėpavimo funkcinės diagnostikos skyrių sudaro intervencinės pulmonologijos padalinys ir 3 kvėpavimo funkcijos tyrimų kabinetai (vienas stacionare ir du – Konsultacijų poliklinikoje). Skyriuje atliekamos sudėtingos plaučių invazinės procedūros (bronchoskopija, plaučių biopsija, kvėpavimo takų stentavimas, plaučių pūlinių kateterizavimas, pleuros biopsija, pleuros ertmės drenavimas ir kt.).
Plaučių funkcijų tyrimų kabinetuose atliekama spirometrija, plaučių talpų, dujų difuzijos, fizinio pajėgumo bei fizinio krūvio provokacinis tyrimai, bronchų provokacinis tyrimas su metacholinu, azoto monoksido tyrimas iškvepiamame ore.

Vaistams jautrios tuberkuliozės skyriaus. Vaistams jautrios tuberkuliozės skyriuje gydomi vaistams jautria plaučių tuberkulioze sergantys ligoniai (nauji atvejai, atkryčiai, po nutraukto gydymo).

Vaistams atsparios tuberkuliozės skyrius. Vaistams atsparios tuberkuliozės skyriuje gydomi vaistams atsparia plaučių tuberkulioze sergantys ligoniai.

Pulmonologo ir alergologo konsultacijų kabinetai Konsultacijų poliklinikoje. Pulmonologijos ir alergologijos centre yra pulmonologo bei alergologo ir klinikinio imunologo kabinetai. Juose konsultuojami ir (ar) ambulatoriškai gydomi visomis plaučių ir alerginėmis ligomis sergantys pacientai.

Alerginių ir imuninių ligų diagnostikos ir gydymo dienos stacionaras. Alerginių ir imuninių ligų diagnostikos ir gydymo dienos stacionare tiriami ir gydomi alerginėmis ir imuninėmis ligomis sergantys ligoniai, kuriems reikia sudėtingų tyrimo ar gydymo būdų.

Plaučių ir pleuros navikų chemoterapijos dienos stacionaras. Plaučių ir pleuros navikų chemoterapijos dienos stacionare ambulatoriškai gydomi plaučių ir pleuros navikais sergantys ligoniai.


Atnaujinta 2018-01-02
Straipsnis parodytas: 41166 kartų(kartus)