Santariškių g. 2, 08661 Vilnius
tel. (+370) 5 236 5000
faks. (+370) 5 236 5111
info@santa.lt

      

SANTAROS KLINIKOS

VILNIAUS UNIVERSITETO LIGONINĖ

Spausdinti

Santaros klinkose numatoma diegti eilių reguliavimo sistema – tai naujiena tik mūsų šalies sveikatos priežiūros įstaigose. Jau seniai tokios sistemos gerai užsirekomendavo mūsų šalies bankuose, kitų užsienio šalių parduotuvėse, vaistinėse ar kitose vietose, kur natūraliai susidaro „gyvos" klientų eilės. Eilių reguliavimo sistemos, kai klientas iš pradžių pasiima bilietėlį su numeriu ir, tik sulaukęs tablo užsidegusio jo numerio, prieina prie aptarnaujančio darbuotojo, jau tampa mūsų gyvenimo kasdienybe, todėl nemanome, kad jos reikalauja detalesnio aprašymo.
VUL Santaros klinikų konsultacinėje poliklinikoje lankosi apie 300 tūkst. pacientų per metus (vizitų skaičius). Pacientus aptarnauja 4 didelės registratūros, šeimos gydytojo centro registratūra ir apie 30 decentralizuotų smulkesnių registracijos taškų. Ligoninės stacionaro priėmimo skyrius kasmet aptarnauja apie 30 tūkst. pacientų (2 registratūros). Dėl gana netolygaus pacientų srauto prie registratūrų susidaro nemažos gyvos eilės, pacientai neretai „susistumdo". Kai kada pacientams reikia eilėje prastovėti apie pusę valandos. Eilės prie skirtingų langelių dažnai juda nevienodai, todėl „lėtesnę" eilę pasirinkę pacientai tampa pikti, dėl ko pablogėja jų ir aplinkinių sveikatos būklė.

 

Sveikatos priežiūros įstaigų specifika:

Didesnis žmonių su įvairia patologija susigrūdimas gali įtakoti aplinkinių sveikatos būklę. Registratūrų eilėse dažniausiai laukia sunkios sveikatos būklės, pagyvenę žmonės, kuriems labai sunku ilgai stovėti. Susigrūdimas prie registratūros langelio pažeidžia medicininę etiką, nes aplinkiniai nugirsta medicininę ir asmeninę informaciją.

Sprendimas:

Pacientų eilių reguliavimo bilietėlių pagalba sistema visiškai arba iš dalies pašalino ankščiau išvardintas problemas. Pažangios technologijos palengvina pacientų registracijos procesą, padeda pakelti nuotaiką, nuimti stresą.

Atnaujinta 2017-07-18
Straipsnis parodytas: 10006 kartų(kartus)